У Львові замість фабрики повидла відкривають сучасний мистецький центр
Вже 18-го листопада у Львові відкривається Jam Factory Art Center.
Після 8 років ревіталізації у стінах давньої фабрики, що виробляла повидло, запрацює найбільший у Львові центр сучасного мистецтва. Його профінансував і відкриє швейцарський меценат Гаральд Біндер.

18 листопада з 15:00 до 22:00 усіх охочих запрошують на події відкриття. Про це повідомили у мерії Львова.
Програма включатиме вітальні слова, кураторські екскурсії історичною виставкою і мистецькою виставкою «Наші роки, наші слова, наші втрати, наші пошуки, наші ми».
Музична програма вечора: концерт Мар’яни Садовської та Крістіана Томе з новою програмою «Навчитися світла», колаборація з Сафіє Лентер-Кизи, виступ Grisly Faye.
Вхід вільний!

«Відкриття арт-центру стане знаковою подією не лише для мистецької спільноти та мешканців нашого міста, але й для ширшого українського і міжнародного контексту. В умовах війни ми завершили процеси комплексної ревіталізації, доповнили команду та підготували важливу виставку й обширну публічну програму. Попри війну та численні перешкоди, ми доходимо до цієї довгоочікуваної миті і спільно пишемо нову історію українського мистецтва», — зазначає Божена Пеленська, програмно-виконавча директорка.Jam Factory Art Center організовує виставки, театральні, музичні, освітні та спільнотні проєкти та запрошує до діалогу, збагачення досвіду і знань. Простір складається з давнього відновленого комплексу, у якому розмістили великий виставковий зал, історичну виставку, крамницю, Jam Bar і терасу. До комплексу входять і нові простори, де збудували сучасний чорний куб, який слугує репетиційною залою, авдиторіум, Jam Cafe, укриття й офіс. Навколо облаштована публічна зона для прогулянок і відпочинку. Вхід на територію комплексу вільний, винятками є окремі події та виставки.
«Мій порив продовжити свою першу ініціативу, Центр міської історії, зміцнів після того, як я відчув, який потенціал криється в Україні та її людях. Так само, як і наука, мистецтво є важливим засобом глибоких роздумів для суспільства, особливо під час війни», — коментує засновник Гаральд Біндер.Концептуальною метою ревіталізації було створити простір для критичної рефлексії через культуру. Структурна композиція комплексу, що складається з шести окремих просторів, відображає ці амбіції. Згрупований навколо відкритого внутрішнього дворика та розширеної алеї, Jam Factory Art Center працює як безперервний, адаптивний простір для різних видів мистецтв.

