Відома фармацевтична компанія США будує завод у Китаї за півмільярда доларів

Поділитись

Попри напругу у стосунках між США та Китаєм, а водночас і напередодні ймовірної зустрічі двох лідерів на тихоокеансько-азійському саміті у середині листопада, у китайських медіа з’явилася інформація про те, що американська фармацевтична компанія Moderna побудує завод у Китаї за $500 млн.

Про це пише видання “Главком” із  посиланням  на агенцію «Сіньхуа».

Американська біотехнологічна компанія Moderna Inc. (MRNA) у понеділок, 6-го листопада, розпочала будівництво свого першого фармацевтичного заводу в Китаї із загальним обсягом інвестицій 3,6 млрд юанів ($501 млн).

За даними адміністрації шанхайського індустріального парку Сіньчжуан, штаб-квартира нового центру та виробництво компанії Moderna у Китаї буде розташоване у шанхайському районі Міньхан і займатиме площу близько 18 га.

Комітет у справах економіки та інформатизації міста Шанхай, народний уряд району Міньхан та Moderna 5 липня цього року підписали тристоронню угоду про стратегічне співробітництво. Співпраця, як зазначається, спрямована на підтримку інвестицій, досліджень, розробок та комерціалізації біофармацевтичних препаратів у Піднебесній.

Moderna є одним із провідних світових розробників мРНК-вакцин, спеціалізується на імунотерапії раку, займається розробками у галузі лікарських препаратів на основі мРНК та технологіями з профілактики зараження вірусами.

Коронавірус приніс прибутки

Moderna створила вакцину від коронавірусу за новою технологією мРНК. У III кварталі 2022 року Moderna була прибутковою – компанія заробила тоді $1,04 млрд. Виторг рік тому становив $3,36 млрд.

Однак з початку цього року акції Moderna подешевшали більш ніж на 57%, а капіталізація компанії скоротилася приблизно до $29 млрд. Папери компанії коштують зараз менше, ніж п’ята частина свого рекордного рівня, досягнутого на піку пандемії коронавірусу.

Вперше з 2019-го року отримала збитки і відома фармацевтична компанія Pfizer. Все через зменшення попиту на ліки від коронавірусу та значних списань, пов’язаних із поверненням урядом США.