Відома фармацевтична компанія США будує завод у Китаї за півмільярда доларів
Попри напругу у стосунках між США та Китаєм, а водночас і напередодні ймовірної зустрічі двох лідерів на тихоокеансько-азійському саміті у середині листопада, у китайських медіа з’явилася інформація про те, що американська фармацевтична компанія Moderna побудує завод у Китаї за $500 млн.
Про це пише видання “Главком” із посиланням на агенцію «Сіньхуа».
Американська біотехнологічна компанія Moderna Inc. (MRNA) у понеділок, 6-го листопада, розпочала будівництво свого першого фармацевтичного заводу в Китаї із загальним обсягом інвестицій 3,6 млрд юанів ($501 млн).
За даними адміністрації шанхайського індустріального парку Сіньчжуан, штаб-квартира нового центру та виробництво компанії Moderna у Китаї буде розташоване у шанхайському районі Міньхан і займатиме площу близько 18 га.
Комітет у справах економіки та інформатизації міста Шанхай, народний уряд району Міньхан та Moderna 5 липня цього року підписали тристоронню угоду про стратегічне співробітництво. Співпраця, як зазначається, спрямована на підтримку інвестицій, досліджень, розробок та комерціалізації біофармацевтичних препаратів у Піднебесній.
Moderna є одним із провідних світових розробників мРНК-вакцин, спеціалізується на імунотерапії раку, займається розробками у галузі лікарських препаратів на основі мРНК та технологіями з профілактики зараження вірусами.
Коронавірус приніс прибутки
Moderna створила вакцину від коронавірусу за новою технологією мРНК. У III кварталі 2022 року Moderna була прибутковою – компанія заробила тоді $1,04 млрд. Виторг рік тому становив $3,36 млрд.
Однак з початку цього року акції Moderna подешевшали більш ніж на 57%, а капіталізація компанії скоротилася приблизно до $29 млрд. Папери компанії коштують зараз менше, ніж п’ята частина свого рекордного рівня, досягнутого на піку пандемії коронавірусу.
Вперше з 2019-го року отримала збитки і відома фармацевтична компанія Pfizer. Все через зменшення попиту на ліки від коронавірусу та значних списань, пов’язаних із поверненням урядом США.