Мовний скандал: Ірина Фаріон – російськомовні українські військові

Як би це не різало вухо, але чимало українських військових спілкуються російською. І саме лише спілкування було б малою бідою, але ж і накази, і переговори, перемовини також ведуться російською, тобто мовою окупанта, що часто буває буквально смертельно для наших воїнів, бо стикається грань довіри до наказу, а то й можливе хибне сприйняття реального стану у бою. Про недопустимість російськомовному і в українській армії заявила відома політик і філолог Ірина Фаріон. Її спіч стосовно російськомовних у війську збурив ту частину суспільства, яка послуговується саме російською.

Професорка кафедри української мови Національного університету «Львівська політехніка» Ірина Фаріон зробила допис, в якому висловилася про недопустимість використання мови окупанта у війську.

На її переконання, російськомовні українські військові не можуть вважати себе українцями, бо вони хіба “рускіє”, але не українці. Причому Ірина Фаріон не робить вийнятки ні для кого, навіть для “Азову”   “москворотія у війську і рик біосміття на цю тему. 1. Воювати за Україну – це не заслуга. Це святий конституційний обов’язок кожного громадянина. Хто цього не робить, має бути покараний за ухилянтство. 2. Воювати хоч у яких підрозділах – це не означає придбати індульгенцію на зневагу до державної української мови. Тих, що не знають державної мови, хоч хто вони, – зневажають. І гидують ними. 3. Говорити в українському війську московською мовою – це постійно створювати небезпеку для побратимів, які цілком слушно кожного москворотого мають сприймати за ворога. Бо для пуйла українська мова небезпечніша за українську зброю. 4. Виправдувати москворотих у війську – віддаляти нашу перемогу або ще гірше – воювати за єврорашу.   5. Вчіть мову, коли є мозок. Або до пуйла марш. Там всі москвороті. Є ще, правда, батальйони Сібірь….. У Львівській політехніці вже начебто з’явилися листівки студентів, що вимагають звільнити пані Ірину з роботи. Навіть відомий боксер Усик висловився проти Ірини Фаріон, захищаючи російськомовних військових.   Український омбудсмен Дмитро Лубінець навіть звернувся в поліцію і в суд через те, що Фаріон не вважає бійців “Азов”, що розмовляють російською, українськими воїнами…

Втім, Ірина Фаріон не переймається такими опонентами.

“Кацап топчеться по нашій землі – а москвороті по нашій мові. І ви будете мовчати далі і дозуватимете відповідальність, кому можна москворотити, а кому ні? І ви будете продавати військовикам індульгенцію топтатися по мові Шевченка і Бандери? Хто вас, опортуністів, уповноважив на це? То хто ви, як не ментальні раби?”, – написала вона у своєму телеграмі.
Чекаємо продовження мовної перепалки.