Криваве нагородження, хто відповість за смерті військових ?

Поділитись
Вчора, 4-го листопада, лише наприкінці доби міністерство оборони України та міністр Рустем Умєров підтвердили і визнали загибель десятків українських військових та понад чотирьох десятків поранених у Запорізькій області.
Трагедія сталася під час нагородження у селі Запорізької області воїнів 128-ої окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади внаслідок влучання російської ракети у той час, коли наші військові вишикувалися для урочистої події.
Міністр Умєров запевнив, що будуть зʼясовані всі обставини того, що сталося. Він доручив Головній інспекції Міністерства оборони провести повну перевірку за фактом цієї трагедії.
“Наш ворог — підступний терорист. Маємо докласти всіх зусиль, щоб захистити наших людей та дати всі чесні відповіді рідним і близьким загиблих воїнів”, – написав Умєров на своїй сторінці у соцмережі. .
У сотнях коментарів, які з’явилися під цим дописом, дописувачі вимагають знайти і покарати тих командирів, які дозволили таке масове скупчення військових. Ймовірно, не обійшлося і без того, що хтось зрадив і повідомив ворогові про цей масовий захід.
Пишуть також про те, що начебто хтось із командирів “запізнився” на шикування…
Попередньо відомо про 22 загиблих та 45 поранених військових і цивільних.
До слова, напередодні, Вчора за моїм поданням, як це передбачено законодавством, було ухвалено кадрове рішення про звільнення командувача Сил спеціальних операцій ЗСУ генерал-майора Хоренко. Мовляв, він, за словами Умєрова, зараз потрібний на певному напрямку, він продовжить службу в Міністерстві оборони України.
Додатково коментувати причини та передумови зміни керівних військових посад під час війни — надавати підстави ворогові послаблювати Україну, вважає міністр оборони України.