Залужний про запровадження “бойового стажування” і розширення категорії мобілізованих

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний дав нове інтервʼю для The Economist. У ньому, звичайно, не оминули і питання про мобілізацію, яка, як стверджувалося раніше, торкнеться усіх.

Отож, за словами Залужного, Україна з огляду на позиційний формат війни має нарощувати резерви мобілізації. Вже з 1-го жовтня запроваджено єдиний реєстр призовників. На його переконання, треба розширити категорію громадян, які можуть бути призвані на збори чи мобілізовані.

Також запроваджуємо «бойове стажування», яке передбачає розміщення новомобілізованих в досвідчених передових підрозділах для підготовки».

Ситуація на фронті переходить в етап позиційної війни — «війни статичного та виснажливого бою», який дозволить російським військам відновитися та становитиме загрозу для Сил оборони.

За словами Валерія Залужного, щоб перетворити її на маневрену війну, Україні потрібно:

▪️Основна зброя, така як ракети, снаряди, ударні безпілотники залишається важливою, водночас найважливіша складова — сила в повітрі: «Контроль над небом необхідний для великомасштабних наземних операцій».

▪️Засоби радіоелектронної боротьби: «РЕБ — ключ до перемоги у війні безпілотників». Також потрібний більший доступ до електронної розвідки союзників.

▪️Вдосконалення системи контрбатарейного вогню, аби вражати російську артилерію, та більш якісне артрозвідувальне обладнання.

▪️Нова технологія боротьби з мінами. Наявні ресурси виявилися недостатніми з огляду на масштаби мінних полів, які залишають російські війська.