На чиєму боці Туреччина: Ердоган зробив різку заяву

Війна Ізраїлю із Сектором Гази, яка розпочалася саме з атаки крайніх на Ізраїль 7 жовтня, на жаль, розгортається не тільки через постійні обстріли. Війна перейшла у наземну фазу, коли сухопутні війська Ізраїлю зайшли на територію Гази, щоб знешкодити усіх палестинських бойовиків. У той же час на захист мешканців Гази, які потерпають і гинуть від військових дій, висловлюються лідери мусульманських країн як от президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган. Він виступив на мітингу в Стамбулі, на якому звинуватив Захід у кровопролитті в Секторі Гази і порівняв загиблих палестинців із жертвами російської агресії проти України. Про це пише “Главком” з посиланням на турецьке видання Anadolu.
«Ті, хто проливає крокодилячі сльози за мирними жителями, загиблими в українсько-російській війні, мовчки спостерігають за смертями тисяч безневинних дітей у Секторі Гази», – заявив Ердоган.
Президент Туреччини, щоправда, також вважає неприпустимим атак на цивільне населення в Ізраїлі.
«Ми сумуємо за кожним мирним жителем, але Ізраїлю на це плювати. Ми проливали сльози за жителями багатьох регіонів: від Криму до Карабаху, від Боснії до Кіркука, від Палестини до Туркестану, від Афганістану до Чечні», – заявив він.

Ердоган також відзначився цинічним висловлюванням про конфлікт Ізраїлю і Сектора Гази.

«Головним винуватцем різанини, яка розгортається в Секторі Газа, є Захід», – заявив Ердоган, при цьому він не згадав про те, що загострення конфлікту почалося з атаки терористів ХАМАС на Ізраїль.
Також він повідомив, що Туреччина виступатиме в ролі глобального обвинувачувача Ізраїлю в військових злочинах. «Звісно, кожна країна має право захищати себе, але де справедливість? В Секторі Гази відбувається не захист, а відкрита, жорстока бійка», – він відзначив. Як ми вже згадували Ізраїль увів наземні сили у Сектор Гази проти ХАМАСу, продовжуючи бомбардувати тунелі ХАМАСу. Ізраїльські атаки минулої ночі були найінтенсивнішими за останні три тижні. За минулу ніч винищувачі завдали ударів по 150 підземних об’єктах на півночі Сектора Гази, включаючи підземні штаби та військову інфраструктуру.