На вихідних у Львові зафіксували три випадки отруєння чадним газом

За минулі вихідні, 21-22 жовтня, у Львові трапилось три випадки отруєння чадним газом, внаслідок яких постраждали семеро людей.
Про це повідомили у мерії Львова.
фото ілюстративне
фото ілюстративне
Зокрема, 21 жовтня у квартирі на вул. Генерала Грекова, 8 п’ятеро людей отруїлись чадним газом, з них двоє – діти.

Також у квартирі на вул. Шевченка, 24 одна людина отруїлась чадним газом.

А 22 жовтня чадним газом отруїлась людина у квартирі на просп. Свободи, 1. Усіх постраждалих у стані середньої важкості доправили у медичні заклади: дорослих – в обласну клінічну лікарню, дітей – у дитячу лікарню святого Миколая.

Загалом від початку року по місту зафіксували 31 випадок отруєння чадним газом, внаслідок яких постраждали 62 людини, з них 19 – діти. На жаль, одна людина загинула. Причинами цих отруєнь стало недотримання правил користування газовими приладами у побуті, порушення тяги через герметичні вікна та електровитяжки. Фахівці вкотре наголошують, що основною вимогою для уникнення біди є притік свіжого повітря у приміщення, де є прилади опалення – через вікно, двері та вентиляційний канал, який має бути постійно прочищений, і в якому має бути відповідна тяга, щоб відпрацьовані гази виходили в атмосферу. Там, де встановлені прилади з димовідводом продуктів згоряння в комин – тобто газові коти чи колонки, цей комин також має бути чистим. І в жодному разі в таких приміщеннях не може бути електричних вентиляторів. Якщо одне з цих правил недотримане, то у приміщенні починає утворюватися чадний газ, і стається біда.

ПАМ’ЯТАЙТЕ! Газ вибухонебезпечний, і найменше порушення правил може призвести до трагедії – вибуху, пожежі, отруєння та руйнування. Під час усіх нещасних випадків, пов’язаних із використанням газу (вибух, пожежа, отруєння), слід зателефонувати в одну з міських служб: швидку допомогу – 103, пожежну – 101, газову – 104, поліцію – 102. Будь-яка з цих служб повідомить решту, і вони прибудуть на місце події.