У Львові зріс епідемічний поріг захворюваності на грип – здебільшого хворіють діти
«Якщо на 41 тиждень року було 5100 захворювань (інтенсивний показник становить 666,6 на 100 тисяч населення), то за попередній, 40 тиждень, було 4205 випадків, інтенсивний показник становив 549,7 на 100 тисяч населення. Тобто маємо підвищення захворюваності на 21%», – пояснила керівниця управління охорони здоров’я Львівської міської ради Марта Матюшко.
Серед захворілих – 2227 дітей, віком до 17 років. Це 43,7% від загальної кількості захворілих.
Медики нагадують: вірус грипу небезпечний, проте вберегтися можна, дотримуючись простих правил. Найперше, вакцинуйтеся від грипу, адже грип – єдине респіраторне захворювання, проти якого існує дієва вакцина. Не забувайте про здорове і збалансоване харчування, яке зміцнить вашу імунну систему, а також – рухові вправи, які ще й пришвидшать відновлення після хвороби.
За можливості, якомога частіше провітрюйте приміщення, де перебуваєте, і одягайтеся відповідно до погодних умов. Намагайтеся зайвий раз не торкатися обличчя та носа, а також якомога частіше мийте руки з милом чи використовуйте антисептик, особливо після відвідування громадських місць. І найголовніше, якщо захворіли – залишайтеся вдома і зверніться до свого сімейного лікаря!
Адже вчасно і правильно розпочате лікування – це запорука швидкого одужання і уникнення важких ускладнень.
До слова, оптимальний час введення вакцини – вересень-жовтень, проте щеплення можна зробити і впродовж усього епідсезону захворюваності на грип та ГРВІ. Імунітет після введення вакцини формується через 14 днів.
Довідка
Грип – це вірусна інфекція, яка дуже легко передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом: коли хвора людина кашляє, чхає чи просто розмовляє. У зоні зараження перебувають люди в радіусі 2 метрів навколо хворого. Хвора людина, навіть із легкою формою грипу, може інфікувати людей навколо протягом усього періоду хвороби – це, в середньому, 7 днів.