Чи стане п’ятниця, 13-е, днем зіткнення

Поділитись

Після жорстокої атаки на південь Ізраїлю з боку палестинської терористичної організації ХАМАС 6 жовтня влада Ізраїлю закликала всіх ізраїльтян, які перебувають за кордоном, бути обережними під час «Днів гніву». Саме на 13-е жовтня палестинські терористи закликали мусульман та арабів по всьому світу до радикальних дій стосовно їзраїльтян та євреїв.

Міністерство закордонних справ і Рада національної безпеки Ізраїлю опублікували спільну заяву напередодні, 12-го жовтня. У ній закликали всіх ізраїльтян, які перебувають за кордоном, бути особливо обережними в п’ятницю, посилаючись на заклик терористичного угруповання ХАМАС до своїх прихильників по всьому світу взяти участь у «Дні гніву». Про це пише “Главком” з посиланням  на The Times of Israel.

Є припущення, що у різних країнах можуть відбудуться протести, які переростуть у насильство, а цілями можуть стати ізраїльтяни та євреї.

Ізраїльтянам за кордоном порадили «виявляти пильність, триматися подалі від протестів і демонстрацій і, якщо можливо, отримувати оновлення від місцевих сил безпеки про можливі протести та випадки заворушень навколо них».

Єврейські ЗМІ повідомляють, що в п’ятницю в ізраїльських посольствах по всьому світу будуть посилені заходи безпеки.

ХАМАС закликав до масових мітингів на Західному березі річки Йордан, в Єрусалимі та в усьому арабському та мусульманському світі. Він закликав молодих палестинців на Західному березі «повстати і вийти в ревучих натовпах» і зіткнутися з поселенцями та солдатами в цьому районі.

Терористи також закликали арабських ізраїльтян зібратися в єрусалимському комплексі Аль-Акса на вершині Храмової гори, щоб не дати євреям «осквернити його» і «будувати на ньому».

У кількох великих містах Європи пройшли мітинги палестинців на підтримку дій ХАМАСу. Наприклад, у Німеччині об’єднання Samidoun, члени якого відкрито прославляють жорстокі терористичні акції, роздавало пахлаву  на честь атаки на Ізраїль. Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що така організація буде заборонена. Німецький лідер запевнив, що його країна сильна конституційна держава і припинить будь-які спроби нагнітати конфлікт.

ХАМАС також закликав палестинців у діаспорі, а також «вільних людей арабської та ісламської нації в усьому світі» зібратися в «найближчій точці до Єрусалиму», після свого руйнівного вторгнення на південь. Ізраїль у суботу – щоб продемонструвати свою солідарність із терористичною групою та зупинити нібито «плани Ізраїлю юдаізувати Єрусалим та Аль-Аксу».

Міністерство охорони здоров’я Гази, яким керує ХАМАС, повідомило, що 1300 осіб у палестинському анклаві були вбиті під час ударів Ізраїлю у відповідь.

Ізраїль заявив, що він націлений на інфраструктуру терористів і всі райони, де ХАМАС діє або переховується, і що ізраїльські сили вбили близько 1500 терористів ХАМАС, які проникли в Ізраїль з суботи.