Меценат Петро Писарчук: “Усе, що віддав, – твоє”

Поділитись
Таке життєве кредо сповідує Петро Іванович Писарчук, засновник відомого на Львівщині ринку “Південний”.
Петро Писарчук народився 6 липня 1955-го у с. Чемеринці на Перемишлянщині.  1977-го закінчив із відзнакою університет “Львівська політехніка”. Отримав фах  інженера – теплоенергетика. Працював у пасажирському депо станції Львів, згодом на будівництві Кансько-Ачинського паливно-енергетичного комплексу (Сибір, Росія).
Із 1986-го на львівському ізоляторному заводі, відтак головний інженер, віце-президент АТ Галичина. 1996-го разом із однодумцями започаткував розбудову ринку “Південний” (нині  –ТВК “Південний” – працює майже 17 тисяч осіб).
За роки доброчинної та меценатської діяльності Петро Писарчук сприяв газифікації в області більше двох десятків сіл, зміцнив матеріальну базу 20 шкіл, за його підтримки відреставровано замок і храми в Золочеві, селах Вороняки, Колтів, Підлипці, Ушня, Червоне, відбудував чимало храмів, сприяв  розвою театрів, лікарень, дитячих дошкільних установ.
Особливу увагу завжди надає духовній сфері львівської громади. Зокрема, за власні кошти звів церкву Покрови Пресвятої Богородиці (Львів) та 7 каплиць, відновив приміщення музею Олени Степанівни (село Вишнівчик), надав кошти на кінострічку про українську героїню Ярославу Стецько, від нього отримали матеріальну допомогу чимало ветеранів другої світової війни та воїни УПА,  ув’язнені та репресовані, а також сьогоднішні воїни ЗСУ.
Петро Писарчук, за словами скульптора Миколи Посікіри,  маючи непохитну думку стосовно певних подій, вміє слухати і чути інших.
До речі, Микола Посікіра став автором єдиного в області “Пам’ятного знака жертвам Голодомору 1932-1933 рр.. Він зведений зі штучного мармуру, білого граніту, герби на ньому вилиті з бронзи. Кошти надав Петро Писарчук.
Серед інших пам’яток мецената слід назвати спорудження пам’ятника князеві Святославові поблизу Славського (Сколівщина), де за археологічними дослідженнями та історичними документами покоїться тіло руського (українського) воїна. Автори монумента скульптори подружжя Теодозія Бриж та Євген Безніско. Коштами Петра Писарчука облаштовано майданчик, на якому зведено памятник свщм. Омелянові Ковчу (Перемишлянщина) та встановлена меморіальна таблиця Романові Дашкевичу – генерал-хорунжому армії УНР (Львів).