Повернутися з Чехії хоче лише кожний 10 українець

Українські біженці що перебувають у Чехії, знаходять роботу і сплачують податки до бюджету. У такий спосіб українці роблять великий внесок у розвиток економіки цієї країни. Про це пише proukrainu.blesk.cz, зазначає видання Главком.

У країні офіційно зареєстровано 367,7 тис. українських біженців із візами тимчасового захисту. У Чехії підрахували внесок працевлаштованих біженців із України в економіку країни. 2023 року українці заплатять 12-15 млрд чеських крон податків і зборів. У країні вже працевлаштовано 113 тис. осіб із тимчасовим захистом.

«З липня, коли ми посилили правила соціальної допомоги, кількість працевлаштованих біженців зростає – це понад 9 тис. осіб на чеському ринку праці», – повідомив  міністр праці Маріан Юречка.

За його словами, бюджет країни за середніми підрахунками отримає близько 12-15 мільярдів чеських крон (від півмільярда долларів). «Потрібно дивитися на це крізь призму дуже сильного внеску українських працівників-біженців у все чеське суспільство», – заявив міністр.

Маріан Юречка розповів, що українці у Чехії працюють у сферах послуг, охорони здоров’я, соціальної допомоги.

Але в Чехії мають намір переглянути соціальну допомогу. У міністерстві праці оцінять результати скорочення підтримки з липня та зміни у доходах сімей. Профільний міністр повідомив, що коригування правил допомоги буде помірним.

Станом на 10 вересня 2023 року за даними МВС країни, у Чехії перебуває 367,7 тис українських біженців із візами тимчасового захисту.

Опитування, що його провела Міжнародна організація з міграції (МОМ) у рамках дослідження ситуації серед переміщених осіб, засвідчила, що повернутися додому мають бажання всього 10 відсотків українських біженців

Зазначається, майже три чверті респондентів прожили далеко від дому понад дев’ять місяців. Кількість тих, хто колись хоче повернутися додому неухильно падає: у другому кварталі таких було 66%, тоді як минулої осені цей показник становив 75%. Тільки 10% українців хотіли б якнайшвидше повернутися на колишнє місце проживання, а 75% осіб, які отримали в Чехії тимчасовий захист, наразі не мають наміру кудись переїжджати.