Трамвайна корупція по львівськи
Ситуація у львівському електротранспорті, коли одразу після посадки перед пасажиром виростає контролер, повторюється вже тисячі разів. Особливо часто потрапляють на хутких львівських контролерів приїжджі гості міста, які після купівлі квитків не завжди встигають закомпостувати їх перед тим як зустрітися із контролерами. Більше того, гості часом і не знають, що потрібно якомога швидше закомпостувати придбаний квиток.
Схожий випадок стався із гостею нашого Львова Ольгою Кравченко, яка за відомою схемою попалася львівським контролерам. Ось що жінка написала у своєму пості про корупцію на квитках у львівських трамваях.
Добрий день, хотіла поділитися історією, яка трапилася зі мною та моїми дітьми у Львові 18.08.2023. Ми приїхали з іншої країни на залізничний вокзал, здали багаж і вирішили поки у нас є 2,5 поїсти гарячої їжі, тому що нас чекала ще одна поїздка в Кривий Ріг і кормити дітей фаст-фудами другу добу не хотілося.
Ми дізналися, що на Площу Ринок йде 1 трамвай, сіли, купили три білети, на дитину до 3 років білет не купувала. І одразу почала питати у людей щоб підказали де нам вийти.Пройшла хвилина, можливо 2 з моменту як ми сіли, підійшли до нас кондуктори перевіряти білети. Я показала, але як з’ясувалося їх потрібно компостувати.
У трамваї про це ніхто не повідомив, компостери самі по собі ржаві (я на них ще глянула, але подумала, що вони не придатні), і ці пані кондуктори почали вимагати штраф. Кажучи про те, що десь там в трамваї написано про компости….Я пояснила, що я тільки зайшла і ще одна жінка теж була жертвою цих «компостерів». Я сказала, що викличу поліцію, вони нас висадили по вулиці Кропивницького 7. Ми стоїмо на спеці, чекаємо на поліцію.
У жінок кондукторів не було бейджиків, вони навіть не представилися, поліція повідомила, що у них повинна бути нагрудна камера, якої теж не виявилося. Кондуктори сказали, що не всі забезпечені камерами.Таке враження, що це схема для людей, які приїжджають і не встигають зрозуміти куди їм їхати, а на них вже вішають штрафи.
Приїхала поліція, відвела їх в бік пошепотілися…це дивно було, протокол не складали, люди на зупинці почали говорити, щоб нас відпустили, що це знущання. Я їм пояснила, що у мене при собі 50 гривень, я 1,5 року не жила в Україні, вони сказали, що я можу картою заплатити. Чесно, кажучи я була в шоці з чоловіків поліціантів, з їх поведінки, які стояли і мовчали…позор просто.
Короче, вони нас мурижили на сонці, найменша дитина почала плакати говорити, що їй жарко і жінка з зупинки, не витримала, каже: давайте я заплачу штраф за цих людей, яких вивели з трамвая. Я дуже вдячна цій жінці. Поліція розвела руками…жінка з зупинки заплатила штраф, (якщо ви читаєте напишіть мені, я вам поверну кошти). Вони їй виписали папірець, що вона оплатила.
Цікаво, як вони заплатять податок в державу? Якщо це звичайний папірець…де це зафіксовано? Чи це вони так заробляють собі кошти? Як сказали кондуктори, це правила Львова…дуже прикро, що таке місто, де дуже багато людей з інших країн можуть опинитися в такій самій ситуації… В мене багато питань, чому вони не могли надірвати той білет? Чому немає гучномовника який оголосить при посадці, що потрібно зробити з білетом? Чому радянські компостери виглядають як не працюючі залізяки?? Чому немає звичайного розуміння в такому великому місті? Чому корупція навіть в трамваях?
Так ми і не поїли бо витратили час на з‘ясування дірочок на білетах, взяла дітей і пішли пішки на вокзал знову…”.
