На міжнародному фестивалі українська диригентка вийшла з футболкою Вагнера

Прізвище відомого композитора Річарда Вагнера сьогодні настільки має негативне значення, що навіть на музичних фестивалях згадування його має глибоко негативний зміст. Приватна російська компанія, що обрала собі за назву ім’я Вагнера, наділила композитора вбивчим негативом у буквальному сенсі слова.

Українська диригентка Оксана Линів на фестивалі в Німеччині вдягла футболку з написом «Сила Вагнера». Такий дрес-код української мисткині збурив українське суспільство.

Українська правозахисниця, представниця української діаспори в Польщі Наталія Панченко звернула увагу в соцмережі на напис на футболці відомої української диригентки Оксани Линів, яку вона одягнула на виставу «Летючий голландець», що проходила на Байротському фестивалі (музичний фестиваль, що проводиться щорічно в Байройті, на якому представлені вистави опер німецького композитора ХІХ століття Ріхарда Вагнера). Про реакцію українців у пості Наталі Панченко пише “Главком”.

«Це ж на стільки треба бути відірваною від українських реалій людиною, щоб поїхати у світ представляти Україну у футболці з таким написом», – написала Панченко.

“Розумію про кого напис, але йдеться про контекст. Вагнер у червоно-чорних кольорах сьогодні асоціюється з терористичною організацією далеко не лише в українців, а у всіх притомних людей, які хоч трохи слідкують за перебігом російсько-української війни”, – зазначила авторка посту.

Пізніше Линів видалила зі своєї сторінки фото в цій футболці.

Це не перший скандал навколо Оксани Линів. У вересні 2022 року диригентку хотіли позбавити звання Почесної амбасадорки Львова. Для цього навіть створили петицію, щоб зібрати голоси.

Згідно з автором петиції, диригентка мала спільний DVD з записом опери «Летючий голландець» Ріхарда Вагнера, на якому співпрацювала з заслуженим діячем мистецтв Росії Дмитром Черняковим. Також вони разом працювали на Вагнерівському фестивалі.

Крім цього, навколо Линів виникла суперечка через постановку опери Петра Чайковського «Іоланта» у квітні минулого року, в якій планувалося залучити українських та російських виконавців. Проте багато українських артистів відмовилися виступати разом з росіянами на одній сцені.

Відповідаючи на критику, Оксана Линів заявила, що спеціально залишила у своїх програмах твори тих російських композиторів, творчість яких пов’язана з Україною. Це, за її словами, створює привід говорити про це в публічному просторі.