Львів’ян закликають не викидати прокладки в унітаз

Поділитись

Каналізація – це не смітник. Особливо, якщо говоримо про вологі серветки, вушні палички, ганчірки, засоби індивідуального захисту (маски) і гігієни, які кожного дня потрапляють в каналізацію і осідають на решітках механічного очищення стічних вод очисних споруд ЛМКП «Львівводоканал». Із закликом не викидати такі волокнисті речі в каналізацію звернулися до містян через сайт мерії.

Тільки за 5 місяців цього року підприємство ліквідувало майже 800 закупорювань на вуличній мережі через забиття сміттям.

Відтак, Львівводоканал наполегливо просить містян бути відповідальними і не викидати у каналізацію засоби гігієни, тверді та харчові відходи.


Завантажити фото

«Ми постійно наголошуємо, що каналізація – це не смітник. Не варто плутати їх призначення. На жаль, кожного дня серветки, ганчірки, засоби гігієни та інше волокнисте сміття потрапляє в мережу і заплітається в «коси», на які додатково налипає жир, завислі речовини, і ці «сміттєві острови» забивають мережі, виводять з ладу обладнання, а також призводять до аварій.

Тому вкотре нагадуємо усім мешканцям та гостям Львова, що правилами користування каналізацією заборонено скидання туди будь-якого сміття, що не розчиняється у воді !», – пояснили у ЛМКП «Львівводоканал».

Завантажити фото

У 2022 році працівники ЛМКП «Львівводоканал» ліквідували 1940 закупорювань вуличної мережі. Це в середньому понад п’ять випадків на добу. А вже за 5 місяців цього року було ліквідовано 798 закупорювань.

Відтак, ЛМКП «Львівводоканал» просить львів’ян дотримуватися правил користування каналізацією: 

  • завжди відокремлюйте тверді відходи та утилізуйте їх окремо від рідких;
  • не викидайте в каналізаційну систему харчові відходи;
  • не виливайте в унітази та умивальники жири, які накопичуються на стінах труб, поступово звужуючи їх діаметр;
  • не виливайте горючі речовини в каналізацію;
  • пісок, каміння та інші будівельні матеріали не повинні потрапляти до каналізаційного стояка;
  • не викидайте у каналізацію засоби особистої гігієни, ганчірки, поліетиленові пакети та інші побутові відходи;
  • не лінуйтеся виносити сміття в призначені для цього місця, а не в найближчий відкритий дощоприймач.
Завантажити фото

«Львівводоканал» забезпечує ремонт і технічне обслуговування вуличної каналізаційної мережі. Якщо ж засмічення каналізації трапилося усередині будинку, в підвалі або на будинковому приєднанні, тоді мешканцям необхідно звернутися до управляючої компанії, ОСББ чи ЖБК або до аварійно диспетчерських служб міста. 

Зокрема корисними можуть бути такі контакти:

  • ЛКП «РАП»: 275 54 16;
  • ЛКП «Господар» Личаківська РА: 295 92 82;
  • ЛКП «РАС» Залізнична РА: 233 20 16;
  • ЛКП «Аварійна служба ФРА» Франківська РА: 263 25 61;
  • ЛКП «ТРАП» Шевченківська РА: 252 10 37.

Контент Медіа
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.