Голову РДА Києва, де загинули люди через зачинене укриття, звільнять?

Поділитись

Кличко ініціював перед урядом відставку голови Деснянської РДА Ратнікова через трагедію 1 червня. Про це пишуть в Українському телеграмі.

Кличко зазначив, що за Законом «Про місцеві державні адміністрації», саме РДА мають здійснювати державний контроль за станом укриттів. Також, відповідно до Положення про єдину державну систему цивільного захисту встановлено, що на РДА лежать питання організації та здійснення заходів цивільного захисту.

Як відомо, згідно із законодавством України, голів районних адміністрацій Києва призначає та звільняє з посади Президент України за поданням Кабінету міністрів.

У ніч на 1 червня під час ракетної атаки на Київ у Деснянському районі загинули троє осіб, які не змогли потрапити до укриття, розташованого в поліклініці. Ще 10 осіб було поранено. Міський голова Києва Віталій Кличко пообіцяв, що всі рішення щодо відповідальних осіб, винних у трагедії, будуть ухвалені невідкладно.

Віталій Кличко також у своєму телеграм-каналі заявив, що укриття у столиці мають працювати цілодобово.

Ухвалене рішення про цілодобовий доступ до укриттів – обовʼязкове до виконання всім установам і закладам. Обовʼязкове для контролю всіма відповідальними службами.

Також до контролю за доступом буде долучена громадськість. Всі небайдужі можуть доєднатися і стати інспекторами громадського контролю.  Звертатися потрібно до Департаменту муніципальної безпеки. 

Патрульна поліція, і ми за це вдячні, допоможе перевіряти доступність укриттів під час повітряної тривоги в комендантську годину.
 
Також Київрада, на найближчому позачерговому засіданні, яке відбудеться 8 червня, звернеться до парламенту. Щодо встановлення відповідальності, в тому числі, приватних власників приміщень укриттів, – за недопуск людей та неналежну роботу укриттів.

Хочу звернутися до мешканців столиці. Ворог зараз обстрілює столицю балістичними ракетами. Коли тривога може пролунати  за лічені хвилини. Якщо ви розумієте, що так швидко не дійдете до укриття, дотримуйтеся правила двох стін у помешканні.

Міська влада посилює контроль за роботою укриттів, так, питання є. І будемо працювати.

Також ми продовжуємо дбати про життєзабезпечення столиці. Підтримувати місто в належному стані. І навіть в умовах воєнного стану, робити столицю гарним і комфортним містом.

У Львові перевірку укриттів ініціював міський голова Андрій Садовий.