Негода на Львівщині: Золочів опинився у епіцентрі циклону, вночі в області можливі грози

Сьогодні, 26 травня, у Львівській області вирував погодній циклон. Його епіцентр опинився у Золочеві, де окрім грозового дощу випад град.

Окрім того Львівський регіональний центр з гідрометеорології попереджає, що сьогодні, 26 травня, до кінця доби та вночі, 27 травня, по Львову та області можливі грози, значні дощі, місцями – пориви вітру 15-20м/с.

Львівська міська рада просить мешканців зважати на прогнози синоптиків та дотримуватись правил безпечної поведінки під негоди, зокрема, грози.

Міське управління з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення та територіальної оборони нагадує правила поведінки під час грози. Отож, якщо ви:

  • вдома – зачиніть усі вікна та двері, щоб не було протягу, бо він притягує кульову блискавку; вимкніть з мережі усі електричні прилади – вони притягують блискавки, зокрема й телефон – є загроза влучання блискавки під час розмови;
  • на вулиці – не ховайтесь під деревами, бо вони притягують блискавки; також є небезпека падіння важких гілок, які можуть зламатись від поривів вітру і завдати шкоди; уникайте металевих парканів, рекламних щитів, стін, біля яких ростуть дерева, вуличних ліхтарів, металевих веж, опор електропередач і, в жодному разі, не розкривайте парасольки, якщо маєте її з собою – металеві прути притягують розряди;
  • у лісі – не ховайтеся на підвищеннях і не бігайте, будьте там, де низькі дерева; дуб, тополя, сосна та ялина найбільше проводять розряд електрики, найменше – верба, клен та кущі;
  • у полі – знайдіть заглиблення в землі і присядьте; бажано, щоб це місце було сухим, бо волога земля сильніше проводить електрику.

У разі виникнення будь-яких непередбачуваних ситуацій, прохання повідомляти на «Гарячу лінію міста» за номером 1580.