8 березня: прихильників радянського свята стає все менше

Поділитись

З кожним роком прихильників Міжнародного жіночого дня в Україні стає менше. Ті, хто відмовляються від нього, вважають цей день рудиментом минулого, пережитком радянщини. Ось і нещодавно у Парламенті зареєстрували законопроєкт, відповідно до якого Днем української жінки пропонують вважати 25 лютого, коли святкуємо день народження Лесі України.

Напередодні 8-го березня соціологи нарахували на 10% менше прихильників святкування цього дня, ніж минулого року. Також на 8% збільшилась кількість тих громадян, хто вважає, що 8 березня – застаріле радянське свято.

Соціологічні дослідження провела компанія «Active Group» 4 березня 2023 р. за допомогою онлайн-панелі «SunFlower
Sociology».
На запитання «Чим для вас є дата 8 березня?» 36,2% українців відповіли, що це Міжнародний жіночий день, тоді як рік тому, таких відповідей було 46,8%. Приводом привітати жінок у цей день вважають 22,5% опитаних, святом весни – 21%.

Про те, що 8 березня є застарілим радянським святом, сказали 18,4%, а у 2022 році таких респондентів було 10,2%. Днем боротьби жінок за свої права цей день вважають 15,5%. Нічим не вирізняється цей день з-поміж інших для 10,7%, просто вихідним 8 березня назвали 9,8%. Не визначилися з відповіддю 1,2% опитаних.
Відповідаючи на запитання «Як ви відзначаєте 8 березня ?», 45,2% респондентів сказали, що вітають жінок, бо мають бажання (минулого року, таких українців було 60,3%).
Ще 19,3% мають гарний час, оскільки це вихідний день, 11% – вітають жінок, бо так потрібно робити в їх оточенні, 1,2% – приділяють увагу правам жінок (заходи, розповсюдження інформації).

18,6% українців сказали, що ніяк не відзначають 8 березня, тоді як у 2022 році таких респондентів було 18,6%. 4,8% опитаних не визначилися з відповіддю.

Також у респондентів запитали, чи мають в Україні жінки та чоловіки насправді рівні права. 45,7% опитаних відповіли, що права рівні, тоді як минулого року таких відповідей було 56,5%.

Про те, що жінки мають трохи більше прав відповіли 6,2% опитаних, що жінки мають істотно більше прав – 4%. У тому, що чоловіки мають трохи більше прав, упевнені 23,6%, а у тому, що чоловіки мають істотно більше прав – 9,3%. Не визначилися з відповіддю 11,2% опитаних.Повну презентацію із результатами дослідження можна завантажити за посиланням.
Дослідження провела компанія «Active Group» за допомогою онлайн-панелі «SunFlower Sociology».

Громадяни заповнювали анкети. Вибірка: 600 анкет (репрезентативна за віком, статтю і регіоном України).