Найбільшою загрозою для миру німці вважають Росію

Німецьке населення сьогодні сприймає Росію як найбільшу загрозу миру у світі. Про результати такого опитування пише “Європейська правда”, посилаючись на результати дослідження Інституту дослідження громадської думки Allensbach спільно з Центром стратегії та вищого менеджменту ntv.

На запитання, яка країна становитиме найбільшу загрозу в найближчі роки, 82% учасників репрезентативного опитування назвали Росію. 60% опитаних обрали Китай. 52% населення вважають ядерну державу Північну Корею дуже серйозною загрозою.

До початку російської агресивної війни проти України 24 лютого 2022 року сприйняття було іншим. Якщо порівняти результати минулих опитувань, то у 2021 році лише 32% населення у віці 16 років і старше сприймали Росію як найбільшу загрозу.

Якщо на заході Німеччини кожен другий (50%) вважає США надійним союзником, то в східних федеральних землях це стосується трохи більше ніж кожного четвертого (26%). Частка східних німців, які сприймають Росію як головну загрозу миру, також нижча на Сході – 73%, ніж на Заході, де такої думки дотримуються 84% опитаних.