Такого психічного та фізичного навантаження на солдатів не було з часів Другої світової
Колишній командир армії США у Європі та військовий аналітик Марк Гертнер в інтерв’ю виданню Wiener Zeitung висловив свої прогнози стосовно протистоянню України проти агресорки Росії і чому, на його думку, українці переможуть.
– Україна може виграти цю війну. У моєму розумінні – перемога – це повернення всіх окупованих територій, включно з Кримом.
– Танки можуть зіграти велику роль. Маючи добре підготовлені бронетехнічні сили, можнa буквально розгромити супротивника, особливо в парі з піхотними підрозділами. А якщо, окрім танків i піхоти, ще є артилерія, інженерно-технічні підрозділи, плюс хороша військова розвідка – такі сили ніщо не зупинить. Західна армія неодноразово це демонструвала.
– Російський Т-72 має ефективну дальність стрільби 1700 метрів, німецькі та американські танки можуть знищувати цілі від 2500 до 2700 метрів з першого пострілу. Завдяки протитанковим керованим ракетам, таким як TOW, машинaм піхоти Бредлі і гранатометaм Джавелін, радіус дії збільшується до 4500 метрів.
– Я завжди був за те, щоб відправити німецький Леопард замість американського Абрамс, тому що тут обслуговування та вимоги до основних логістичних ланцюжків менш складні. Оголошення про відправку США Абрамсамiв, ймовірно, мало допомогти уряду Німеччини подолати неефективність у процесі прийняття рішень.
– Не думаю, що російська армія зараз у кращому стані, ніж у лютому 2022 року. Росія все ще не має достатньо військ для досягнення поставлених цілей, армія також погано навчає свої війська. Росіяни не готові до конфлікту високої інтенсивності. Сучасна підготовка російської армії – від генералів до офіцерів і солдатів – не дозволяє вести складний бій, координувати дії різних видів зброї.
– Однак кількість [солдатів] має значення, хоча й обмежену. Про це свідчать останні масовані атаки в боях під Соледаром і Бахмутом.
– Викликом для України буде не лише підготовка військ, а й інтеграція багатьох нових систем озброєння, з якими солдати досі не знайомі. Радує те, що українська армія в цьому плані виявилася дуже боєздатною.
– Думаю, що нас чекають наступальні дії на південному сході, та менші тактичні бої на Донбасі для відновлення позицій. Але головне зусилля, ймовірно, полягатиме в тому, щоб перекрити логістичні потоки з Криму.
– Я брав участь у бойових діях, але не відчував такої інтенсивності, як зараз солдати на передовій в цій війні. Військові дуже втомлені (з обох сторін). Такого поєднання психічного та фізичного навантаження на солдатів, не бачив з часів Другої світової війни.
– Коли я був командиром і бував у частині, то завжди дивився солдатам в очі, спілкувався з їхнім начальством. І як тільки відчув, що навантаження занадто велике, відкликав ці підрозділи та зменшувaв кількість місій для виконання. Україна цього не може. Вoнa має порівняно невелику армію, a воює на всіх фронтах одночасно.
– Українська армія на даний момент ще не є повністю готова, але великa група українських військових, вже тренується в Німеччині, і це тільки початок. У найближчі місяці багато українських підрозділів відпрацьовуватимуть на європейських полігонах тактику і маневри, що дозволить перевершити навички ворожих військ.
– Підтримка України в Конгресі не зменшується.
– Україна дуже успішна, росіяни – ні, і це також є причиною їх невдач у багатьох сферах. Ще один урок — усвідомити, що переможе та армія, яка найшвидше адаптується. І тут Україна має переваги. Третій важливий момент стосується підтримки всіх членів НАТО. В останні роки моєї служби, ми були дуже стурбовані станом Альянсу, але зараз знову є дивовижна єдність.