Пальне, сигарети та спиртне – тільки за безготівку

Влада України планує запровадити купівлю підакцизних товарів лише за безготівковий розрахунок. Йдеться про алкоголь, сигарети та пальне.

Озвучив таку ідею заступник керівника Офісу президента Ростислав Шурма.

Сьогодні частка нелегального тютюну на ринку оцінюється в 30%, а для алкоголю показник ще вищий. Тому влада планує фундаментальні зміни в адмініструванні податків.

«Перше – електронний акциз, QR-код… Другий концепт – для того, щоб система запрацювала, – перевести розрахунки за підакцизні товари виключно у безготівковий формат, на оплату карткою», – зазначив Шурма.

Заступник керівника Офісу президента розповів, що вже тестували такий формат у травні минулого року, коли майже всі постачальники палива перейшли на безготівковий розрахунок. Це, за його словами, дозволило «оббілити» оборот палива і те саме станеться з алкоголем і цигарками, оскільки оплата безготівково виключить можливість несплати акцизу.

Водночас Шурма наголосив, що така концепція знаходиться лише на стадії обговорення, а нововведення прийматимуться на тлі збільшення податків на «шкідливе споживання» (тютюнові вироби, алкоголь та пальне).