У Львові демонтують браму Личаківського цвинтаря

Поділитись

Вхідна брама Личаківського кладовища, у яку в ніч на неділю, 15 січня, в’їхав автомобіль БМВ, змістилася та вкрилася тріщинами. Про наслідки ДТП, про яку писав “Контент Медіа”, повідомили на “Гарячій лінії міста” у Фейсбук.

Для проведення ремонту конструкцію потрібно демонтувати. Про це розповів керівник ЛКП “Музей-заповідник “Личаківський цвинтар” Олександр Дмитрів.

«Брама має серйозні пошкодження. Кам’яна основа змістилася орієнтовно на 10 см, вся у тріщинах. Конструкцію потрібно демонтувати та заново збирати. Ремонті роботи має оплатити водій-порушник. Це зазначено у протоколі поліції. Яка це має бути сума – поки не відомо. Оскільки реставраційна компанія, яку ми залучили, ще складає кошторис відновлювальних робіт», – розповів Олександр Дмитрів.

Нагадаємо, за інформацією патрульної поліції Львівської області, в ніч на неділю, 15 січня, 27-річний нетверезий водій влетів у браму Личаківського цвинтаря.

Йдеться про одну з двох головних брам музей – з боку вул. Шімзерів. Було збудована у 1901 р. в неоготичному стилі з пісковика. На брамі розміщений медальйон із зображенням Матері Божої, авторства Еміля Шредля.

Востаннє ремонтно-реставраційні роботи цієї брами виконували у 2015 році.