Велика Британія таки надасть Україні важке озброєння

Під час телефонної розмови з президентом Володимиром Зеленським прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак підтвердив, що його країна надасть Україні танки Challenger 2. Про це повідомляє “Українська правда” з посиланням на офіс прем’єр-міністра Британії.

“Лідери обговорили поточний стан війни Росії в Україні, де послідовні перемоги України відкидають російські війська назад і ускладнюють їхні військові та моральні проблеми. Вони погодилися з необхідністю скористатися цим моментом для прискорення глобальної військової та дипломатичної підтримки України. Британський керівник уряду підтвердив надання танків Challenger 2 та додаткових артилерійських систем”, – сказано у заяві.

Сунак та Зеленський привітали інші міжнародні зобов’язання, включаючи пропозицію Польщі надати Україні роту танків Leopard.

“Прем’єр-міністр наголосив, що він та весь уряд Великої Британії будуть інтенсивно працювати з міжнародними партнерами, щоб швидко надати таку підтримку, яка дозволить Україні використати свою перевагу, виграти цю війну та забезпечити міцний мир”, – йдеться у повідомленні.

Президент Зеленський за підсумками розмови не згадав про танки Challenger 2, однак зазначив, що він дякує Сунаку за рішення, що посилять ЗСУ на полі бою.

У своїх соцмережах президент зазначив, що завжди потужна підтримка з боку Великої Британії тепер стала непробивною й готовою до викликів. 

З британських джерел відомо про кількість танків. Йдеться про 12 одиниць важкого озброєння. Вже у понеділок уряд Британії офіційно оголосить про рішення передати Україні бойові танки Challenger 2.