У школі Львова імені І.Калинець мовний скандал ?
У Львівській школі N 87 імені І.Калинець (директор Павло Петринка) стався мовний конфлікт. Він начебто виник ще раніше і нібито вчительку української мови звільнили. Принаймні так стверджує у своєму дописі Лариса Ніцой.
“Це неможливо. У Львові звільнили вчительку української мови (завуча школи) за те, що зробила зауваження дитині-переселенцю говорити в школі державною мовою.
Звільнили з приписом-забороною обіймати посади в майбутньому.
Як ?! Як таке могло трапитися у Львові ? Чому змовчали вчителі ? Де голос інтелігенції ? Чому ніхто не відстояв, чому не піднялися на бунт ? Мать-переселенка пожалілася, що її рєбйонка прітєсняют. Відділ освіти прислав комісію з 12 защітнікофф – і, вуаля (!), завуча звільнено !
Львівські вчителі, ганебно змовчали. Змовчали ! Школа імені Ірини Калинець ! Школу названо іменем львів’янки, яка багато років провела в московитських таборах, але дожила до наших днів і померла 10 років тому.
Ви уявляєте, щоб у Польщі, Німеччині вчитель сказав переселенцю відповідати на уроці польською/німецькою мовою – і за це польського/німецького вчителя було звільнено ? Ну я ще розумію складнощі, що то іноземні країни і мова іноземна, а тут же переселенці в межах своєї країни !
Але на цьому ДНО себе не вичерпало. Після звільнення завуча (виявляється, ще у вересні, і мовчали ж у «тряпочку») тепер учителі в школі кажуть: «Сєня/Вєня/ Кіріл, вам якою мовою зручно говорити? По-московськи? Отак і говоріть, нікого не слухайте. Говоріть, як вам зручно». Хлопчика, яка назвала Сєню/Вєню/Кіріла – млями, вичитали перед усім класом і зацькували вчителька уже з іншою мать-пєрєсєлєнкою, яка ходить тепер в школу, як на роботу і читає дітям (під наглядом учительки) лекції про «тожеукрАінцев». А дитину-українця, який назвав речі своїми іменами, батьки змушені були забрати зі школи на дистанційне навчання.
Львове ! Це ДНО. Українці Львова повинні згуртуватися і звільнити всю комісію, яка звільнила завуча. Інакше, це буде не дно, а ДНИЩЕ.
Ви думаєте, такі випадки поодинокі в Україні ? Село Аджамка на Кропивниччині. Два тижні тому перед самими канікулами стається скандал один в один. Мать-пєрєсєлєнка прийшла з вимогою звільнити вчительку української мови, яка на уроці зробила зауваження учневі відповідати українською. «Мой син всєгда разгаварівал і будєт разгаварівать на рускам. Увольте ету учітєльніцу. Ана буліт маєво сина», – заявила мать у школі. А вчителька, на секундочку, має звання, та ще й мати загиблого героя, який похований у цьому ж селі цієї ж весни. Що робить шкільний колектив? Ставлять вимогу перед сільською радою: «Звільните вчительку – звільнимося ми всі». Вчительку відстояли. От що значить козацький край і село – нащадки козаків, які оселилися тут після зруйнування Січі, і яке входило в Буго-Гардівську паланку Війська козацького Низового. Село, до речі, і досі ділиться на сотні. Захоплююся неймовірно.
Львове, може тобі Аджамських учителів прислати, щоб поділилися досвідом, як відстоювати своїх ? Господи, невже фраза «Львів зогнив» – це правда ?
Не вірюююююю!
Натомість школа N 87 на своїй сторінці у Фейсбук написала про те, що …жодного конфлікту немає. Дивно ?! Але подаємо текст керівництва школи.
“Хочемо спростувати і пояснити ситуацію, яка обурила багатьох шанувальників української мови. Наш навчальний заклад є закладом зі славною історією і традиціями. Ми шануємо і поширюємо українську мову. З початком війни ми були місцем, де знайшли прихисток сотні людей, які втратили домівки.
З початком нового навчального року до нашого закладу прийшло на навчання багато дітей з окупованих територій, а також з міст, знищених ворогом. В кожному класі навчаються такі учні. Серед першого семестру до нас прибуло двоє дітей з Харкова. Вони приїхали до нашого міста тільки з мамою, оскільки батько пішов захищати Україну.
Жодних конфліктів у класі не було. Єдина проблема – Арсенові важко давалася українська мова, оскільки виріс він у російськомовному середовищі. Проте він старався, як і його сестричка, яка мала значно кращі успіхи і швидше почала розмовляти українською.
Коли в класі почали називати його “москалем”, Арсеній не хотів відвідувати школу, мама прийшла до вчительки, щоб вирішити цю ситуацію. Оскільки почався урок, то вона звернулася до усіх учнів з проханням, щоб її сина не ображали, а навпаки допомогли адаптуватися в україномовному середовищі. На цьому ситуація була вирішена. Дитина спокійно ходила до школи і спілкувалася з однокласниками. Після закінчення першого семестру мама з дітьми повернулася до рідного Харкова. У вайбер-групі класу написала слова вдячності за добре ставлення до її сина”.
Отож чекаємо коментарів чиновників від освіти: чи справді звільнили вчительку ?!