Поліцейський до депутата мерії: “Ти як став депутатом, чоловіче, ти розум маєш?”
1-го січня поблизу пам’ятника Степанові Бандери, де відбувалися масові заходи до дня народження українського героя, виник конфлікт між поліцією та депутатом міської ради Львова (від партії “Європейська солідарність”) Романом Дудою. Останній виклав у фейсбук відео конфлікту, свою позицію і вибачився за свою поведінку. Водночас на відео чітко видно і поведінку двох поліцейських, які начебто приїхали з Бірок, де мешкає депутат і саме там цей конфлікт розпочинався. Один із поліцейських має ім’я Назар.
“Моя позиція щодо конфлікту з патрульними:
1) Щодо паркування. Як на місці події, так і зараз повністю визнаю, що порушив правила паркування і не мав права так залишати свій автомобіль. Не відмовлявся і не відмовляюся від своєї провини. Штраф оплачу як тільки його отримаю.
Хочу вибачитися перед громадою міста, що показав поганий приклад. Також приношу свої вибачення пішоходам, яким спричинив дискомфорт своїм паркуванням 1 січня. Вибачте.
2) Щодо депутатства. Я жодного разу не використовував статус депутата, аби щось заперечити, або довести. Якщо поглянути повністю відео інциденту, то видно, що я жодного разу не промовив, що я депутат, або що я не визнаю провини. Навпаки, на відео є чітко фрагмент, де я визнаю, що порушив правила паркування. Тому написане у матеріалі «Львівські новини» про те, що я «хизувався посвідченням» просто брехня. На жаль, представники правоохоронних органів, на мою думку, навпаки вирішили використати мій статус депутата міської ради для маніпуляцій, адже саме вони весь час робили на цьому акцент.
3) Щодо конфлікту з патрульними. По перше, так, у другій нашій зустрічі 1-го січня з цими патрульними, після 20 хв розмови, я звертаючись до свого помічника, назвав одного з патрульних «прид@рком і маніпулятором». Емоції взяли верх. Так, я не вправі був так називати цього чоловіка. Хочу принести вибачення перед усіма представниками правоохоронних органів, яких такі мої слова образили.
По друге, я поважаю роботу правоохоронних органів, вони виконують важливу функцію у суспільстві. Поліцейські не лише вправі, а й повинні присікати правопорушення, в тому числі порушення правил дорожнього руху.
По третє, щодо того, чому цей конфлікт взагалі виник і чому я хочу, аби представникам правоохоронних органів також була дана належна оцінка їх дій.
До речі, викладаю повне відео, яке мені вдалося знайти для того, аби кожен міг самостійно переглянути цей інцидент, без вигідних одній зі сторін нарізок.
Також викладаю друге коротке відео, де, на мою думку, найкраще видно бажання патрульних мене спровокувати, або влаштувати скандал.
1-го січня вирушивши з власного будинку, що розташований у с. Бірки, що у Яворівському районі Львівської області, до пам’ятника Степана Бандери, я розминувся із автомобілем патрульної поліції. Через декілька хвилин я звернув увагу, що даний автомобіль розвернувся і включивши проблисковий маячок синього і червоного і спеціальний звуковий сигнал, почав їхати за моєю машиною. На вимогу поліцейських я зупинився на узбіччі. Втім, на моє прохання назвати чітку причину зупинки, поліцейські почали називати причини, які не відповідали фактичним обставинам, а саме: 1) не горів задній стоп у машині; 2) був непристебнутий ременем безпеки.
На вимогу, було пред’явлено усі необхідні документи, з проханням відпустити, оскільки, жодних порушень не було та загалом спішив. З незрозумілих причини, поліцейський, не назвавши жодних підстав для проведення огляду на стан алкогольного сп’яніння, запропонував мені продути прилад Драгер. Це було зроблено без протоколу, без свідків і невідомо чи велася фіксація нагрудною камерою. Продувши такий прилад, ознак алкогольного або будь-якого іншого сп’яніння в мене не було виявлено і мене відпустили. Після цього я вирішив звернутися на 102, аби повідомити про такий інцидент, на мою думку, який був більше схожий на свавілля з боку поліцейських, а ніж виконання ними їх прямих обов’язків.
Через деякий час до мене зателефонувала моя дружина і повідомила про те, що її біля будинку зупинили поліцейські, перевірили документи і відпустили. Як згодом виявилось, то це та ж сама поліцейська патрульна машина. Після цього я знов звернувся на 102, адже ситуація виглядала щонайменше дивною.
Далі я відправився на відзначення дня народження С. Бандери. Приїхавши на місце я припаркував автомобіль з порушенням на тротуарі по вул. Шептицьких. Після урочистої події я повинен був забрати свого товариша, який має інвалідність та встановлений протез на ногу. Так, це мене жодним чином не виправдовує. Тут я порушив.
Після закінчення урочистої події, повертаючись до власної автівки з товаришем та моїм помічником, я помітив, що біля мого автомобіля, так само запаркований на тротуарі, знаходиться той самий патрульний автомобіль та ті самі патрульні, які вже почали знімати на власний мобільний телефон. Далі ситуацію видно на відео, тому далі можна поглянути її без моєї суб’єктивної позиції.
У матеріалі «Львівські новини» вказано, що патрульні умисно приїхали до місця інциденту, цитую: «аби поспілкуватись з паном депутатом та запитати, за що ж він так образився, оскільки жодного штрафу не було виписано».
Тобто вони умисно приїхали з Бірок, Яворівського району, у центр Львова для чого, з якою метою? Провести профілактичну бесіду, що не можна на них залишати скаргу? Просто поспілкуватися? Зробити скандал? Провокувати мене? Я не знаю.
Єдине, що можна з впевненістю стверджувати – їх не цікавили інші автомобілі, які були припарковані біля мого, вони чітко говорили (є на відео) їх цікавить лише автомобіль ДЕПУТАТА. Годжуся, інші порушники не є виправданням моєму порушенню. Але це більше виглядає на особисті розбірки поліцейських, аніж виконання ними службових обов’язків.
Також не зрозуміло, чому патрульний знімав усе на власний мобільний телефон, адже має нагрудну камеру. Можливо він перебуваючи під час виконання службових обов’язків знімає «контент» для власного відео-каналу на ютуб, адже після інциденту частково обрізане відео з його особистого телефону потрапило у мережу. Патрульна поліція Львівської області зверніть, будь ласка, на це увагу.
З якою метою патрульні робили акцент у моєму правопорушенні на те, що я депутат, можливо хотіли скандального контенту для власного блогу, я не знаю. Але вважаю, що такі дії працівників патрульної поліції порушують Правила етичної поведінки, зокрема, порушення прав та свобод людини, виявлення неповаги до гідності кожної людини через політичні переконання”.