У Львові успішно провели операції з трансплантації печінки
П’ять трансплантацій печінки за більш як місяць зробили спеціалісти Першого медичного об’єднання Львова. Про це медики повідомили у соцмережах.
Усі органи – від посмертних донорів. Самостійні трансплантації печінок – одне з важливих наших досягнень львівських медиків 2022 року!
Нову печінку, а водночас шанс на життя, отримали двоє жінок та троє чоловіків. Вік пацієнтів – 44-54 роки. Четверо з них – жителі Львівщини, один – Закарпаття.
Усі вони мали цироз печінки. Без трансплантації їх час вимірювався тижнями, максимум – місяцями.
Донорами для них стали українці, які померли від несумісних із життям травм або інсультів. Двоє з них були у КНП ОКЛ Івано-Франківської обласної ради, один – в Лікарня Святого Мартина в Мукачевому, ще двоє – у нас.
Після того як лікарі діагностували – мозок мертвий – їхні рідні погодилися на донорство.
Операції виконувалися командами хірургів-трансплантологів Першого медоб’єднання Львова у Лікарні Святого Пантелеймона.
Аби дати людям шанс на життя, до хірургів Центру трансплантології приєдналися колеги з відділення хірургії, урології, інтервенційної радіології, онкології та онкохірургії.
Це була злагоджена командна робота. Кілька десятків людей об’єдналися з єдиною метою – рятувати людей і розвивати українську трансплантологію.
Серед тих, хто отримав донорську печінку – 48-річний львів’янин Юрій Бойко. П’ять років він хворів на цироз. Жахливо почувався, мав проблеми з тиском і постійне відчуття втоми. Юрій згасав на очах і останній рік жив в очікуванні операції.
Нині чоловік розпочинає ремонт в квартирі. На 9-й день після операції він поїхав додому і каже: лагодить не лише оселю, він будує своє нове життя.
Щасливі розповідати такі історії наших пацієнтів та лікарів.
Дякуємо всім командам хірургів-трансплантологів Першого медоб’єднання Львова, завдяки яким відбулися ці трансплантації: центру трансплантології, центру хірургії, відділення інтервенційної радіології, урології, онкології та онкохірургії, анестезіології та інтенсивної терапії, а також центру трансплант-координації.
Також дякуємо командам медпрацівників Івано-Франківської обласної лікарні та Лікарні Святого Мартина за злагоджену роботу.
Щирі співчуття рідним донорів та шана за їхнє непросте рішення, яке дало надію на життя тим, хто майже її втратив.
Львівські медики подякували також колегам з Національний Інститут хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова та Феофанія клінічна лікарня за те, що тривалий час допомагали виконувати такі операції і ділилися досвідом.
Нагадаємо, трансплантації в Україні відбуваються державним коштом завдяки спеціальній програмі Міністерство охорони здоров’я України і особистій підтримці міністра Віктора Ляшко та директорату високоспеціалізованої меддопомоги та інновацій під керівництвом Василя Стрілки, роботі Український центр трансплант-координації на чолі з Dmytro Koval та законодавчій базі.
Продовжуємо рятувати українців в Україні!