Львівські лікарі рятують сім’ю з Бахмута

Поділитись

У львівському центрі “Незламні” рятують сім’ю, яка постраждала від обстрілу російських окупантів у Бахмуті.

У дворічної дівчинки знерухомлені обидві ніжки, у мами – складний перелом лівого передпліччя та черепно-мозкова травма, у тата – уламкові поранення. Про це розповіли на сторінці Першого медичного об’єднання у Фейсбук.

Історія із цією сім’єю трапилася ще 17-го жовтня у Бахмуті. Для усіх трьох це був останній вечір вдома перед евакуацією, на яку нарешті зважилася родина. У коридорі уже стояли спаковані речі. Коли почався обстріл, Інна із чоловіком Павлом та маленькою дочкою Лізою вечеряли. Раптові вибухи. Усі троє падають на підлогу. Уламки летять у меблі, стіни і в людей. Вціліти не вдається нікому.

Вибратися з будинку родині допомагають сусіди. З важкими мінно-вибуховими травмами їх усіх спершу транспортують до лікарні Костянтинівки. Павла оперують там – дістають уламки з тіла. Інну та Лізу у важкому стані везуть у Дніпро. У дворічної дитини – уламок в попереку, перелом обох кісток правої гомілки, рани правого плеча, голови та спини.

Перед лікарями стоїть головне завдання – врятувати життя і стабілізувати стан. Щойно це вдається зробити, родину переводять у Національний реабілітаційний центр “Незламні” Першого медоб’єднання Львова.

Крихітку Лізу готують до операції. Через уламок в попереку, який пошкодив її спинний мозок, дитя не відчуває ніг, вбивчий метал треба терміново діставати. Складне хірургічне втручання минає успішно.

Паралельно з дівчинкою починають працювати фахівці з реабілітації. Фізичні терапевти та ерготерапевти боряться за кожен рух і крок. На відновлення Лізі потрібен щонайменше рік.

У мами Інни – множинний багатоуламковий сегментарний перелом обох кісток лівого передпліччя зі зміщенням та черепно-мозкова травма. Найважче поки із рукою.

Хірурги Центру “Незламні” вже двічі її оперували: спершу виконали ремонтаж апарату зовнішньої фіксації, потім – зняли апарат та встановили спеціальні пластини та гвинти для фіксації кісток. Попереду – складна робота з відновлення всіх рухових функцій. Це тривала реабілітація.

Павло, чиї рани загоїлися, нині опікується дружиною та донечкою.

Уже тут у Львові родина дізналася: їм немає куди повертатися, після ще кількох обстрілів від рідного дому у Бахмуті лишилися тільки стіни. Відтак, паралельно з хірургами, травматологами та фахівцями з реабілітації, з Інною та Павлом працюють психотерапевти. Психоемоційне відновлення – так само важливе, як і фізичне.

Контент Медіа
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.