Де розмістять комплекси Patriot

Поділитись

“Контент Медіа” вже писав про ймовірність того, що системи протиповітряної оборони, які німці передадуть полякам, зможуть розміститися на кордоні з Україною.

Сьогодні стало відомо, що вже незабаром польські і німецькі спеціалісти найближчим часом зустрінуться та вирішать, де доцільно розмістити системи протиповітряної оборони Patriot, які Бундесвер передає Польщі.

Про це заявив президент Польщі Анджей Дуда на спільній з президентом ФРН Франком-Вальтером Штайнмаєром пресконференції після їхніх переговорів у Берліні, пише “Главком”.

«Ближчими днями групи німецьких і польських експертів зустрінуться і вирішуватимуть, де будуть розміщені ці батареї. Після цього системи швидко прибудуть в Польщу», – поінформував Дуда.

Анджей Дуда подякував Берліну за «дуже важливий для Польщі жест Німеччини – рішення про розміщення систем ППО Patriot для того, щоби вони захищали польське небо та польське населення. 

Президент Польщі наголосив, що це особливо актуально після інциденту з падінням на сході країни ракетних уламків ракети, що стало шоком для поляків.

Анджей Дуда назвав дуже важливим те, що ці системи будуть частиною загальної польської системи ППО, а також частиною системи ППО Північноатлантичного альянсу і додав, що вже створюється спеціальна група, яка координуватиме роботу систем у Польщі. Варшава, за словами Дуди, має «кілька пропозицій» з цього приводу.

Дуда також зауважив, що Польща зробить все для зміцнення власної обороноздатності, щоб кожен потенційний агресор знав, що він буде зупинений.

Згадаємо також слова міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, який закликав Німеччину продемонструвати лідерство і нарешті передати Україні танки Leopard 2, системи Patriot і БМП Marder.