Чи врятує Садовий Львів як це було 100 років тому

Поділитись

Цікаве порівняння зробив у соцмережах Микола Бандрівський, коли згадав теперішнього міського голову Львова і керівника міста столітньої давності Тадея Рутовського.

Автор посту вважає, що однаково тривожний час тоді і тепер, однаково ті самі окупанти загрожують нашій країні. Тадей Рутовський керував Львовом під час російської окупації 1914-1915 років, Андрій Садовий керує нашим містом сьогодні.

Про першого з них, сьогоднішній міський Голова, Андрій Садовий в одному зі своїх інтерв’ю сказав, що Тадей Рутовський

“… був міським Головою у перехідний час, коли австріяки відходили, а росіяни приходили. Рутовський був небідною людиною й фактично утримував місто кілька місяців своїм коштом. Це був приклад великої самопожертви й відданості – людина рятувала своє рідне місто (потім перебули зиму й ситуація покращилася)”.

Микола Бандрівський переконаний, що тоді і зараз ситуація у чомусь схожа: відтоді минуло сто років і знову – війна (із тією різницею, що не Світова), і знову – запекла боротьба з тим самим, тоді недодавленим, російським агресором.

Як повів себе під час тамтої війни міський Голова Львова Тадей Рутовський, ми знаємо – він не лише самопосвятився на вирішення безмежної кількості суто господарських львівських проблем, але й усі свої кошти із банківських рахунків він перераховував на те, щоби львів’яни якось пережили ту холодну і голодну зиму 1914-1915 років. І Львів тоді вистояв і вижив..!

Сьогоднішні обставини у чомусь схожі. Різниця у тому, що російський агресор не у нашому місті, а далеко на сході і, судячи з усього, кінець тих росіян буде куди печальнішим, аніж по закінченні Першої Світової війни.

Нарешті, автор посту запитує: чи проявить себе нинішній міський голова Львова таким же щедрим і жертовним, як це зробив його попередник близько століття тому?