Багно на сході замерзає, ЗСУ будуть продовжувати вибивати окупантів

Поділитись

Вже у наступні тижні темпи наступальної операції ЗСУ можуть зрости. Про це зазначають аналітики Інституту вивчення війни (ISW), яких цитує “Українська правда”.

Через похолодання і замерзання землі найближчим часом на сході України виникнуть погодні умови, які сприятимуть більш високим темпам бойових дій.  На теперішній лінії зіткнення Кремінна-Сватове грунт замерз і українські сили, ймовірно, підвищать темпи контрнаступальних операцій в цьому районі. Голова Луганської адміністрації Сергій Гайдай у телеграм-каналі вважає, що хто контролюватиме Старобільськ – той матиме вогневий контроль над головними дорогами Луганщини. Тому важливо повернути Кремінну та Сватове, а далі й головний логістичний центр області.

За попередніми оцінками ISW, загальний темп операцій, ймовірно, зросте в найближчі тижні, оскільки стійка холодна погода дозволяє замерзати землі на всьому театрі бойових дій, особливо на сході України, де обидві сторони загрузли в сильному болоті.

Аналітики переконані, що росіяни та українці навряд чи призупинять свої наступальні операції в пору року, коли погодні умови сприятливі для проведення механізованих маневрених бойових дій на сході України.