На Львівщині множаться зубри

Поділитись

Про приплід молодняка у Національному парку “Сколівські Бескиди” повідомили на сторінці парку у соцмережах.

Зараз відомо про 39 цих велетенських тварин, які проживають у Сколівських Бескидах “за переписом” 2021 року. Але вже зараз між зубрами видно молодняк, який буде зимувати з дорослими.

Програма реінтродукції зубра європейського в Сколівських Бескидах успішно розвивається. Основним результатом звичайно є збільшення чисельності стада. Відповідно чисельність зубрів буде зростати і надалі.

Зубр є найбільшим парнокопитним ссавцем на території НПП «Сколівські Бескиди» і вплив тварин на біоценози є досить відчутним. Особливо це пов’язано із специфікою їх харчування, так як основним кормом зубрів є молоді пагони кущів та дерев, а також їх кора.

З метою вивчення впливу зубрів на насадження та трав’яне вкриття в біоценозах спеціалістами НПП «Сколівські Бескиди» за участю науковців Українського державного лісотехнічного університету в Майданському лісництві парку закладено ряд пробних площ. У результаті опрацювання даних цих площ буде визначено зміни, які проходять в насадженнях, динаміку таксаційних показників та інші дані.

Окрім того, ще у минулому місяці стало відомо, що цієї зими зубри матимуть достатньо їжі.

Благодійний фонд @UAnimals профінансував закупівлю 8 тонн зернової суміші на суму 48 000 гривень.

Якщо тварини будуть добре харчуватися, то й будуть розмножуватися.