Допомога з безробіття: що зміниться з 1-го грудня

Поділитись

Зі змінами законодавства щодо зайнятості населення, які набули чинності наприкінці жовтня цього року, відбулись зміни у принципах призначень виплат. Зокрема, зміни торкнулись тривалості та розмірів виплати допомоги з безробіття.

Тепер тривалість допомоги з безробіття не може перевищувати 90 днів.

Така норма передбачена Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування служби зайнятості, соціального страхування на випадок безробіття, сприяння продуктивній зайнятості населення, у тому числі молоді, та впровадження нових активних програм на ринку праці» від 21.09.2022 № 2622-IX, що набрав чинності 29 жовтня 2022 р.

Безробітним, строк виплати допомоги з безробіття у котрих станом на 29.10.2022 року перевищує 90 днів, виплата допомоги з безробіття припиняється через 30 календарних днів з дня набрання чинності згаданого Закону.

Для осіб передпенсійного віку (за рік до досягнення відповідного віку та за наявності необхідного для призначення пенсії за віком страхового стажу, визначених частинами першою-четвертою статті 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування») тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 360 календарних днів.

Фахівці Львівського центру зайнятості наголошують, що потрібно бути застрахованим, аби отримати допомогу з безробіття. Розмір допомоги визначається у відсотках до середньої заробітної плати громадянина залежно від страхового стажу:

• страховий стаж до 3 років – 50%;

• страховий стаж від 3 до 6 років – 55%;

• страховий стаж від 6 до 12 років – 60%;

• страховий стаж від 12 до 18 років – 65%;

• страховий стаж від 18 до 24 років – 70%;

• страховий стаж від 24 до 30 років  – 75%;

• страховий стаж понад 30 років – 80%.

Також варто зазначити, що незалежно від відсотків, виплата допомоги не буде меншою, ніж мінімальний розмір допомоги з безробіття, який встановлено для цих категорій осіб.

Для громадян, які мають більше ніж 15 років страхового стажу і які протягом цього часу не отримували допомогу з безробіття, під час визначення розміру виплати відсотки до середньої заробітної плати збільшуються на 10 відсоткових пунктів.

Більш детальну інформацію щодо змін у законодавстві з питань зайнятості можна отримати за телефоном (032) 244-59-77 – «гаряча» лінія Львівського МЦЗ.