Чи хочуть українці бачити військових у владі ?

Поділитись

Половина українців (50,1%) вважає, що після перемоги України у війні військові не повинні керувати державою.

Такі результати соціологічного дослідження надала компанія «Active Group» за допомогою онлайн-панелі «SunFlower Sociology» 18-21 листопада 2022 р.

Відповідаючи на запитання «Як ви вважаєте, чи повинні військові керувати державою після перемоги?», 9% респондентів сказали, що однозначно так, 12,5% – що швидше так. Проте 50,1% українців, вважають, що військові державою керувати не повинні: 31,3% обрали відповідь «швидше ні», 18,8% – «однозначно ні». 28,5% опитаних не визначились із відповіддю на запитання.

І хоча українці переважно не хочуть, щоби військові керували державою, при виборі майбутніх депутатів, 38,9% українців будуть надавати перевагу людям з військовим досвідом: 13,2% однозначно будуть, чверть опитаних (25,7%) – швидше будуть.

Натомість 21,5% швидше не будуть надавати перевагу військовим, ще 5,6% – однозначно не будуть. Третина опитаних (34%) не визначилася із вибором.

Повну презентацію із результатами дослідження можна завантажити за посиланням.

Дослідження провела компанія «Active Group» за допомогою онлайн-панелі «SunFlower Sociology».

Метод: самозаповнення анкет громадянами України віком 18 та більше років. Вибірка: 600 анкет (репрезентативна за віком, статтю і регіоном України). Період збору даних: 9-12 листопада 2022 р. Приєднатись до онлайн-панелі SunFlower Sociology та отримувати грошову винагороду за проходження опитувань можна за посиланням.