5-річній дитині видалили злоякісну пухлину розміром як ручний м’яч

Львівські лікарі провели ризиковану операцію з видалення злоякісної пухлини маленькій 5-річній дівчинці.

Гігантська пухлина стискала серце дитини та заважала дихати. Лікарі вирішили видаляти злоякісний утвір розміром 15х18 см. Про це повідомило у соцмережах Перше медичне об’єднання Львова.

Маленьку пацієнтку звуть Веронікою. Пів року тому мама помітила в неї в ділянці пахв невелику пухлину. Лікарі в Івано-Франківську, де мешкає родина, шокували – це рак: нейробластома заднього середостіння з проникненням у прилеглі внутрішні органи. Відтоді почалася боротьба маленької дівчинки за життя.

Пухлина була гігантською – 15х18 см – і вона встигла розповсюдитись до серця, стравоходу, коренів легень, а ще – стискала ребра та заважала дихати. Утворення проникло й у спинний мозок. Під загрозою було функціонування внутрішніх органів, кінцівок і загалом життя.

Досить швидко дитина почала страждати від сильного болю. Рак швидкими темпами забирав останні сили дитини.

Лікарі призначили курс хіміотерапії. Та розуміли: цього недостатньо. Відтак почали шукати можливості видалення утвору. По допомогу звернулися до колег нашого Першого медоб’єднання Львова.

Рішення: треба оперувати. Негайно. Щоб дати дитині шанс, у мультидисциплінарну команду об’єдналися торакальні хірурги, онкологи, дитячі хірурги. Загалом понад десять провідних спеціалістів лікарні Святого Миколая та лікарні Святого Пантелеймона, а також лікарі Івано-Франківська.

Маленькій пацієнтці виконали поперечну торакотомію з доступом за методом clamshell. Простіше кажучи, хірурги зробили поперечний розріз в ділянці грудної клітки таким чином, аби відкрити праву та ліву частини клітки одночасно. Після цього медики отримали доступ до серця та всіх великих судин.

Дівчинці видалили пухлину та всі метастатичні вогнища, а також частину уражених ребер. Утворення було наближене до серця та стискало його.

Операція минула успішно й без ускладнень. Вже за шість діб після оперативного втручання маленька пацієнтка повернулася додому, а за місяць прийшла на огляд до наших спеціалістів.

Дитина стала активнішою, набрала кілька кілограмів та нарешті почала усміхатися. Далі на Вероніку чекають чергові курси хіміотерапії та променева терапія.

Дівчинка й мама налаштовані рішуче. Вони вірять: вийдуть з цієї боротьби переможцями.

Дякуємо за чудову командну роботу хірургам лікарні Святого Миколая – Олександру Калінчуку, Андрію Дворакевичу, Ганні Сализі, торакальному хірургу лікарні Святого Пантелеймона Юрію Королю, лікуючому лікареві-хірургові з Івано-Франківської дитячої обласної клінічної лікарні Юрію Тимощуку, а також Яремі Безніску та Олександру Шишу з анестезіологічної служби ! Сил вам та міцного здоров’я!