Феміністки проти зображення вишень замість грудей у жінки на “П’яній вишні”

Поділитись

Феміністична низова ініціатива Білкіс проведе акції на площі Ринок, 11, у Львові, протестуючи проти зображення жінки на вивісці закладу “П’яна вишня”. Про це повідомила комунікаційна менеджерка ініціативи Тетяна Мочевинська.

Феміністки вимагають замінити зображення оголеної жінки, яка тримає руками вишні, що є метафоричним образом її пишних грудей. З іншого боку закладу зображено чоловіка, який є одягненим. Окрім того феміністкам не подобається підпис до зображень закладу: “І вона не відмовить, і він не відступить”.

Такі зображення та вислови, на думку феміністок, описують жінку як сексуальний об’єкт, включає натяки на жіночу сексуальність, які нічим не пов’язані з рекламованим продуктом та не мають прямих асоціацій зі споживанням рекламованого продукту. Це зображує гендерно зумовлене насильство чоловіка над жінкою, заохочуючи культуру зґвалтування.

Відповідно до частини 1 ст. 8 Закону України «Про рекламу» у рекламі забороняється вміщувати твердження, які є дискримінаційними за ознаками
походження людини, її соціального і майнового стану, расової та національної належності, статі, освіти, політичних поглядів, ставлення до релігії, за
мовними ознаками, родом і характером занять, місцем проживання, а також такі, що дискредитують товари інших осіб.
Вже сьогодні, 25 листопада, феміністки починають міжнародну акцію “16 днів активних дій проти гендерно зумовленого насильства”.

Безпосередньо біля “П’яної вишні” на Площі Ринок, 11, феміністки зберуться в суботу 26 та у неділю, 27-го листопада з 15.00 до 17.00 години На акції активістки будуть роздавати інформаційні матеріали та стікери відповідно до змісту акції. Долучитися зможуть усі, хто побажає.