Львівські хірурги виконали унікальну операцію

Поділитись

78-річна львів’янка упродовж п’яти років починала ранок із знеболювального, бо у будь-яку мить її міг вразити інсульт.

Щелепно-лицеві хірурги прооперували рідкісну патологію – синдром Ігла – та повернули жінці здатність їсти, спати та жити без болю. Це уже друга така операція в лікарні Святого Пантелеймона Першого медоб’єднання Львова. Про це медики повідомили на своїй сторінці у Фейсбук.

Пацієнтка – 78-річна львів’янка Марія Лещак. Жінка звернулась до невропатолога з вираженим больовим синдромом в ділянці голови та шиї. Той спершу скерував хвору на комп’ютерну томографію, а після цього – до спеціалістів із щелепно-лицевої хірургії.

Обстеження виявило: у жінки – синдром Ігла – аномалія, при якій змінюється положення, форма та розмір шилоподібного відростка, що відходить від скроневої кістки голови. Причина цьому: окостеніння шилопід’язичної зв’язки.

Тому пацієнтка страждала від постійного болю, через який не могла їсти, спати, а згодом – рухатись. Стрибки тиску спровокували передінсультний стан, а через тривалу відсутність сну в хворої почались психічні розлади. Лікарі прийняли рішення оперувати невідкладно.

Відросток розміщений в анатомічно складному місці. Там проходить сонна артерія, багато судин та лицьовий нерв, який відповідає за міміку обличчя. Кожен рух хірурга – небезпека. Однак наші спеціалісти спрацювали на відмінно.

Заввідділення Ковтуняк Олег спільно з колегами видалили аномальний відросток завдовжки 5 см без ушкодження важливих структур в оперованій ділянці.

З часу втручання минуло вже два тижні. Жінка більше не потребує знеболювальних пігулок, вона знову добре спить і нарешті усміхається.

Дякуємо всій команді відділення щелепно-лицьової хірургії– завідуючому відділення Олегу Ковтуняку, хірургам Олені Федоровій та Максиму Машкаринцю, медичній сестрі Наталі Воронич, а також Остапу Туркевичу та Наталі Станько з анестезіологічної служби за чудову роботу!

лікар побажали пані Марії міцного здоров’я та довгих літ!