Львів – молодіжна столиця Європи

Таке рішення прийняли вчора, 23-го листопада, у Тірані. У столиці Албанії проголосили Львів молодіжною столицею Європи 2025.

Про цей успіх для Львова та всіх інших міст України повідомили на сайті мерії.

Головна ідея презентації Львова на загальноєвропейському конкурсі – молоді люди, спільноти, усі міста України – охоронці свободи не лише нашої країни, а й усього цивілізованого, демократичного світу (Molo mission now: we are Freedom Guards).

Молодіжна столиця Європи – це титул, присуджений Європейським молодіжним форумом, призначений для розширення можливостей молоді, активізації участі молоді та зміцнення європейської ідентичності. Щороку нове європейське місто отримує шанс продемонструвати свої інноваційні ідеї, проєкти та заходи, спрямовані на підняття голосу молодих людей та впровадження нової молодіжної перспективи у всі аспекти життя міста.

Завантажити фото

Четвертий раз Львів подавався на цей конкурс у двічі був у фіналі. Свою заявку Львів подав за два дні до російського повномасштабного вторгнення, але після 24-го лютого заявка Львова була кардинально змінена.

Ця перемога – це ще один елемент об’єднання з Європою, момент консолідації європейських зусиль заради розширення можливостей для молодих людей. Йдеться про додаткові інвестиції в молодіжну сферу, про обмін досвідом, про розбудову молодіжної інфраструктури, про багато різноманітних заходів і активностей, які у 2025 році будуть відбуватися у Львові, і про участь молоді у житті міста, країни Європи»,  – розповів Олег Малець, директор молодіжних просторів ТВОРИ !, які є ініціаторами подачі заявки на участь у конкурсі «Молодіжна столиця Європи».