Помер Герой України Юрій Шухевич

Поділитись

21 листопада, легендарний борець за волю України, син генерала і головнокомандувача ОУН-УПА Романа Шухевича, багаторічний політв’язень радянських таборів Юрій Шухевич. У серпні наступного року Юрію Шухевичу виповнилося б 90.

Юрій Шухевич народився 28 березня 1933 року в селі Оглядів, що на Львівщині. Був відомим українським політичним діячем, активним дисидентом, нардепом України VIII скликання, членом Української Гельсінської Групи. Політичний в’язень, провів у таборах та в’язницях СРСР 28 років.

Ще за тиждень до масштабного вторгнення в Україну московської орди Юрій Шухевич спрогнозував поразку і розпад російської імперії.

Тоді він говорив, що Путіну байдужі люди, самі росіяни, йому важлива його ідея фікс – відновлення СРСР. А ще йому нетерпима навіть думка про самостійну Україну, про її ймовірний вступ у НАТО. Юрій Шухевич був упевнений, що будь-яка агресія росії проти України призведе до розпаду російської федерації. Бо воювати з Україною це зовсім не те, що знущатися над народами невеликих Чечні, Грузіі, Молдови.

В Україні, прогнозував Юрій Шухевич, російським військам усе складеться сутужно.

Прогнози Юрія Шухевича справдилися. Вшановуємо Героя і віддаємо Йому останню шану.

На ФОТО: Юрій Шухевич біля пам’ятника Т.Шевченкові на День Гідності та Свободи.