Суд у Гаазі назвав винних у падінні малайзійського літака рейсу МН 17

Поділитись

Сьогодні, 17 листопада, окружний суд Гааги оголосив вирок у справі про збитий у 2014 році в небі над Донецькою областю пасажирський літак рейсу MH17 Малазійських авіаліній, який прямував з Амстердама в Куала-Лумпур.

Суддя, що оголошував вирок, підкреслив, що російська сторона сфальсифікувала докази, які надавала.

Гаазький суд засудив до довічного ув’язнення (заочно) колишнього «міністра оборони» так званої «ДНР» Ігоря Гіркіна (Стрєлкова), колишнього «начальника розвідки «ДНР» Сергія Дубинського та громадянина України Леоніда Харченка. Вони повинні виплатити родичам загиблих 298 пасажирам рейсу МН17 €16 млн.  Про підсумки судового рішення пише “Главком”.

Суд в Гаазі визнав Ігоря Стрєлкова винним у катастрофі «Боїнга» на Донеччині і вбивстві 298 людей 2014 року. Винними, за рішенням суду, є і Сергій Дубинський та Леонід Харченко. Четвертий підсудний – Олег Пулатов – виправданий, він нібито не причетний до запуску ракети.  Зазначимо, що Леонід Харченко – громадянин України. Троє інших – громадяни Росії.

Суддя заявив, що фото сліду ракети у небі, супутникові знімки місця запуску ракети, покази свідків та експертиза нідерландських та бельгійських органів доводять, що літак збила ракета зенітно-ракетного комплексу «Бук».

Докази, що їх надала російська компанія «Алмаз-Антей», яка є виробником ЗРК «Бук», були сфальсифікованими.

«Представників концерну «Алмаз-Антей» суд вважає компетентними до певної міри. Але концерн пов’язаний з владою Росії, яка заперечує причетність до війни на Донбасі та катастрофи MH17. Велика кількість матеріалів від них була сфальсифікована. Ці факти ставлять під сумнів переконливість їх доказів. По-друге, концерн був зацікавлений у тому, щоб слідство йшло у потрібному йому руслі», – сказав суддя.