Спільні митні переходи покращать ситуацію з чергами на кордонах

Поділитись

У Варшаві вчора, 16-го листопада, розпочався перший раунд переговорів щодо впровадження спільного митного та прикордонного контролю між Україною та Польщею.

Про це повідомило міністерство інфраструктури України у Фейсбук.

Делегації України та Республіки Польща обговорюють проєкт міжурядової Угоди про спільний контроль осіб, транспортних засобів і товарів у спільних пунктах пропуску.

Проєкт угоди має визначити процедури та правила роботи спільних пунктів пропуску, обміну інформацією між контролюючими службами, протидії нелегальній міграції, проведення спільних патрулів, а також можливість контрольними службами України та Республіки Польща делегувати (передавати) одна одній виконання своїх службових повноважень та функцій.

Впровадження спільного митного та прикордонного контролю спростить та пришвидшить перетин кордону для міжнародних перевізників і приватних осіб. Після підписання Угоди Україна стане країною, яка не входить до складу Євросоюзу, але має подібні пункти пропуску з країною-членом ЄС.

16-го листопада розпочався перший раунд переговорів сторін, який триватиме два дні і має завершиться напрацюванням базової редакції документу.

До складу української делегації входять представники Державної Митної та Прикордонної служби України, Міністерства внутрішніх справ України та Посольства України в Республіці Польща. Очолює делегацію заступник Міністерства інфраструктури України Мустафа Найєм.

Пропозиція запровадження спільного контролю на українсько-польському кордоні була висловлена Президентом України Володимиром Зеленським під час зустрічі в Києві із Президентом Польщі Анджеєм Дудою.

Довідково: Загальний товарообіг між Україною і Польщею за 10 місяців 2022 року склав понад 10 млрд 35 млн дол США. У той час як за весь минулий рік – майже 10 млрд 207 млн дол США.

Зростання обсягів товарообігу з країнами ЄС спостерігається від початку повномасштабного вторгнення росії до України. Сприяла пожвавленню торгових зв’язків з ЄС лібералізація умов міжнародних перевезень.

На Львівщині популярним є спільний перехід Грушів-Будомєж, де приватні особи можуть швидше оформити перетин кордону