Вибух ракет у Польщі: двоє загиблих і російських слід

Поділитись

Вчора, 15-го листопада, російські терористи здійснили найсерйозніший авіанапад на Україну з початку повномасштабної війни.

З понад 100 випущених ракет 80 були перехоплені засобами протиповітряної оборони, але ті, яким вдалося її пробити, вразили, серед інших, у Києві, Львові, Харкові, Кривому Розі, Рівному та Сумській області. Вибухи пролунали і на території Польщі, пише газета «Rzeczpospolita»

У селі Пшеводув біля Грубешова у покинутих будівлях колишнього радгоспу стався вибух, внаслідок якого загинуло двоє людей.

Вибух стався 15 листопада близько 15:30 (український час 16.30). У Львові, нагадаємо вибухи пролунали о 16.09.

Причиною вибуху польське видання називає щонайменше удар однієї військової ракети російського виробництва. Неофіційно агенція польська (AP) повідомляє, що ракету, яка впала на Польщу, випустила українська ППО.

Незадовго до 18:00 речник уряду повідомив, що прем’єр-міністр Матеуш Моравецький скликав термінове засідання комітету Ради міністрів у справах національної безпеки та оборони.

За попередніми висновками вогнеборців, вибух стався, коли трактор із причепом, завантаженим кукурудзою, в’їхав на платформу ваг. До пожежної частини надійшло повідомлення про вибух на 15.38 (16.38 за українським часом) на місце прибули п’ять підрозділів рятувальників.

– Наразі причини вибуху невідомі, розслідує поліція, – повідомили люблінські рятувальники.

– Ми не маємо інформації про причини вибуху, хоча, звісно, ​​підтверджуємо цю подію – заявив речник головнокомандувача Державної пожежної служби Кароль Кєржковскі.

– Перевіряються різні версії вибуху, в тому числі й те, що могла розірватися бойова ракета. Серед іншого їх перевіряють записи з радіолокаційних систем армії та прикордонної служби – чуємо в колах, близьких до влади. Але водночас наші співрозмовники закликають не спекулювати на цьому питанні та дочекатися офіційного повідомлення.

У соцмережах з’явилися фотографії місця вибуху, пошкодженого тягача та причепа, а також фрагменти, які можуть свідчити про елементи корпусу ракети.