За що журналістів позбавили акредитації ?

Поділитись

11 листопада одразу після звільнення Херсона від російських окупантів у кількох медіа з’явилися перші кадри та відеорепортажі про цю радісну подію.

Водночас саме за ці кадри та відео вже 13-го листопада Генштаб Збройних сил України скасував дозвіл на роботу шістьом журналістам знімальних груп, бо вони начебто порушили правила роботи у районі ведення бойових дій.

Серед тих журналістів, кого позбавили акредитації, були журналісти CNN та SkyNews, “Української правди” та hromadske.

Військовий журналіст Юрій Бутусов, який представляє видання “Цензор.нет” заявив у соцмережах, що його видання витримало паузу між звільненням міста Херсон і так би мовити схваленням фото та відеозйомок і викладання їх у інформаційний простір. разом з тим Юрій Бутусов підкреслює, що видання “Українська правда”, наприклад, позбавили акредитації за те, що фотокореспондент Дмитро Ларін за день до приїзду президента Зеленського у Херсон оприлюднив кілька фото у фейсбуці, в тому числі це, що винесено у заголовок новини.

Херсон звільнили 11 листопада, але журналістам повідомили, що знімати та викладати матеріали про звільнення Херсону можливо тільки з 14 листопада, коли у Херсон приїхав президент Зеленський, який мав стати головною зіркою усіх сюжетів. Але багато журналістів все ж таки виклали матеріали раніше. Як за таке фото можна карати ?

Наказ 73 про допуск ЗМІ можна трактувати як завгодно, чому його вжили вибірково саме в даному випадку? Тому що це політичний тиск. Закони у нас завжди виконуються вибірково, так саме як вибірково виконуються, наприклад, накази щодо забезпечення снарядами та зимовою формою.

Тепер влада відхрещується, що ніби це військові позбавили журналістів акредитації. Юрій Бутусов називає це брехнею і за його даними наказ покарати журналістів, хто виклав інформацію про звільнення раніше ніж Зеленський приїхав до Херсону, видав Міноборони радник голови офісу президента Михайло Подоляк.

Юрій Бутусов запевняє, що його редакція не погоджується із з вибірковим застосуванням непродуманих наказів, які не відповідають обстановці. Він наголошує, що підтримує журналістів, яких позбавили акредитації.

На його думку, це пряма атака на медіа з боку офісу президента.

“Нагадаю, що коли президент закликав усіх нічого не робити і чекати на шашлики у травні, саме журналісти попри це створювали розголос щодо вторгнення РФ. І Херсон був зданий, і Чонгар, у лютому і за це досі влада не відповіла. Якби ми виконували забаганки офісу президента, то Україна б могла загинути під російським ударом. Свобода слова це кращий захист для України, без неї у війні не вистояти”.