Як виведення російських військ з Херсону впливає на оточення путіна

Поділитись

Довіра прихильників Путіна після виведення російських військ з Херсону суттєво зашкутильгала. Ідеологічний розкол між провійськовими діячами і президентом Росії є очевидним. Про це повідомляє “Українська правда” з посиланням на джерело Інститут вивчення війни (ISW)

Військові аналітики підкреслюють, що російському диктатору складніше все важче заспокоїти частину свого електорату через нездатність військових РФ особливо в останні два місяці досягнути хоч якихось цілей у війні з Україною.

Кремлівські пропагандисти на кшталт Володимира Соловйова все частіше вимагають рішучого досягнення завдань так званої спецоперації. Рупор путіна буквально каже про те, що жодного командира не розстріляли за провал. Нікого не покарали за втрати вже окупованих територій.

Як зазначає ISW, Путіну необхідно зберегти підтримку, і він, ймовірно, наказав деяким своїм пропагандистам придушити будь-яку критику російського виведення військ з Херсона, оскільки багато державних телевізійних новинних програм опускають або применшують наслідки виведення військ.

Інститут також вказує на те, що російські чиновники схвалюють примусове вивезення дітей з окупованих територій України в Росію. Зокрема, загарбники зробили заяву про заплановане примусове переміщення понад 40 000 дітей Херсонської області до Росії. При цьому самі окупанти визнають системи догляду за українськими дітьми неналежними.

За оцінкою ISW, російське військове керівництво безуспішно намагається згуртувати мобілізованих з різними типами і рівнями кваліфікації та оснащення.