У Львові відкрили вулицю відомого патріарха

У суботу, 12-го листопада, у Львові урочисто відкрили вулицю Патріарха УАПЦ Димитрія (Володимира Яреми) – церковного і громадського діяча, ініціатора ІІІ відродження Української автокефальної православної церкви, Предстоятеля УАПЦ в 1993-2000 роках. Про це повідомляє сайт мерії.

На відкриття вулиці прийшли його рідні, Митрополит Львівський ПЦУ Владика Макарій, Митрополит Львівський і Сокальський ПЦУ Владика Димитрій

“Коли Українська Церква отримала Томос – сповнилася ідея батька, який працював над тим, аби Церква об’єдналася. Сьогодні наш  батько повернувся до нас у назві вулиці. Хвилююча подія для нас. Думаю, що вона буде визначна і для львів’ян. Бо вся його діяльність проходила в глибокій вірі до Бога. І ця віра давала йому любов: до Бога, до Церкви, до України і до українського народу. Дякую всім, хто доклався до перейменування вулиці», – сказав наймолодший син Димитрія Данило Ярема.

Раніше вулиця Патріарха Димитрія (Володимира Яреми) мала назву Антона Чехова. Її перейменували у межах деколонізації топоніміки у межах Львівської МТГ. На сьогодні нові українські назви присвоїли вже  47 вулицям.  

Загалом у Львівській територіальній громаді дерусифікують 53 вулиці, названі на честь російських діячів чи мають назви, що асоціюються з російською імперією, росією чи радянською пропагандою. Дві вулиці із цього переліку вирішили приєднати до існуючих, оскільки вони дуже малі. Ще одна вулиця перейменована в межах садового кооперативу. Повний перелік вулиць – на сайті Львівської міської ради.

До слова, похований Патріарх УАПЦ Димитрій (Володимир Ярема) за його ж заповітом – під фундаментом Церкви Петра і Павла, що на розі Мечникова і Личаківської у Львові.