Бензин у підвалі зберігати не можна, а дрова ?

Лише два ОСББ подало документи до міськради на відшкодування вартості генератора у межах програми компенсації, що її оголосили чиновники мерії.

Попіарившись на буржуйках, які міський голова Львова Андрій Садовий радить мешканцям Львова купувати і встановлювати їх у підвалах, щоб грітися взимку у випадках блекауту, головний чиновник міста перемикнувся на генератори. Адже генератори не тільки дозволять зігрітися, але й мати електрику у будинках. Більше того, Андрій Садовий та його заступники всіляко пропіарили програму компенсацію львів’янам вартості генераторів. Щоправда, така компенсація передбачена не безпосередньо мешканцям, а юридичним структурам як от ОСББ чи управителям.

Заступниця Садового Ірина Маруняк на онлайн зустрічі із керівниками ОСББ прозвітувала, що на сьогодні 61 ОСББ вже придбало генератори різної потужності (очевидно, що придбали ще до оголошення програми компенсації) та працюють над запасами палива до них. Про це пише сайт міськради.

Варто зазначити, що рятувальники забороняють зберігати пальне для генераторів у підвалах житлових будинків. ДСНС неодноразово наголошували і на тому, що й буржуйки, які начебто місто також закупило, не можна розміщати у підвалах.
ДСНС найперше рекомендує повністю заповнити пальним бак генератора – це приблизно 15-20 л. А після того, як паливо закінчиться, поїхати на автозаправну станцію і докупити. Також можна придбати талони на пальне замість реального або ж зберігати його в гаражі когось із мешканців будинку. Рятувальники радять зберігати паливо в металевих, а не пластикових, каністрах.

Голови ОСББ у свою чергу просять внести зміни у Програму часткової компенсації вартості закупівлі електрогенераторів, зокрема у частині потужностей приладів. Зараз програма передбачає номінальну потужність генераторів від 3 кВт, натомість голови просять зменшити її до 2 кВт.

Програма часткової компенсації вартості закупівлі електрогенераторів для забезпечення потреб співвласників багатоквартирних будинків Львівської міської територіальної громади під час підготовки опалювального сезону 2022-2023 років передбачає компенсацію на відшкодування вартості закупівлі електрогенераторів у багатоквартирних будинках 3-х та більше поверхів. Сума відшкодування не може перевищувати 50% вартості електрогенератора, але може становити не більше 30 тис. грн. Є вимоги до електрогенератора – його номінальна потужність має бути від 3 кВт.

Щоб стати учасником Програми, мешканці спільно з балансоутримувачем будинку – це ОСББ, управляючі компанії, виконавці житлових послуг будинків, а також ЖБК, спочатку мають оплатити купівлю електрогенератора через банк. Далі, для отримання компенсації, подають через ЦНАП або сервіс електронних звернень на розгляд комісії пакет документів:

– заяву встановленого зразка на часткову компенсацію вартості закупівлі електрогенератора;

–      копії платіжних документів (первинні документи, які підтверджують факт отримання електрогенератора та здійснення оплати за наданий товар);

–  копії документів із зазначенням технічних характеристик та серійного номера електрогенератора (або інше заводське маркування);

– копія витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців юридичної особи, яка забезпечує утримання будинку;

–    документ, який підтверджує повноваження юридичної особи на управління спільним майном (копія договору чи витяг із протоколу).

Опісля подачі документів, створена для цього комісія розглядає звернення, формує та затверджує перелік учасників, які відповідають вимогам Програми, та скеровує протокол головним розпорядникам коштів – районним адміністраціям. Районна адміністрація готує зведений перелік усіх учасників Програми та готує проєкт розпорядження Львівського міського голови про розподіл часткової компенсації на придбання електрогенераторів.

Відповідну програму прийняли у п’ятницю, 4 листопада. Станом на сьогодні вже два ОСББ подали документи на компенсацію