Власника будинку на площі Ринок у Львові звинувачують у руйнуванні пам’ятки

Поділитись

Чиновники мерії звинувачують власника будинку на площі Ринок у руйнуванні пам’ятки. На сайті мерії зазначено, що під час проведення самовільних будівельних робіт власник зруйнував частину офіцини пам’ятки національного значення на пл. Ринок, 40. Управління охорони історичного середовища мерії зупинило незаконні роботи, як тільки виявило їх. На власника – ТзОВ ВКК «ПФ – Онікс» – наклали штраф у розмірі 170 тис. грн. Крім цього, місто звернулось у поліцію і в Міністерство культури та інформаційної політики України.

Однак, власник оскаржує штраф у судовому порядку. Поліція кримінальне провадження не відкрила, а скерувала матеріали справи в Інспекцію ДАБК, яка насправді  не має повноважень щодо пам’яток національного значення. 

За інформацією начальниці управління охорони історичного середовища ЛМР Лілії Онищенко, міська рада звернулася до суду щодо відновлення пам’ятки.

 «Ця компанія викупила на аукціоні комунальні приміщення Львівської міської ради. В  будинку на пл. Ринок, 40 без жодних дозволів демонтували частину офіцини, зруйнувавши дерев’яні перекриття. Штраф у 170 тис. грн, який вони оскаржують, – дуже м’яке покарання. Бо вони знищили цінні архітектурні елементи, зокрема різьблені балки. І це після того, як уклали охоронні договори, де зобов’язалися зберігати пам’ятку. Тобто, вони розуміли, що роблять», – зазначила Лілія Онищенко.

Вона додала, що власник не тільки зруйнував пам’ятку на пл. Ринок, але й хотів захопити частину двору загального користування. «У дворі будинку, що є в загальному користуванні мешканців, почалися земляні роботи», – зазначила Лілія Онищенко.

Будинок № 40 на пл. Ринок – Кам’яниця Зухоровичівська – споруджений у XVII ст. У другій половині XVIII ст. належав монастирю св. Онуфрія. У 1773 році на замовлення члена Ставропігії королівського поштмейстера Антона Дейми будівля була перебудована і прикрашена фігурами атлантів.