Українську академію друкарства хочуть приєднати до університету: викладачі проти

Українську академію друкарства та поліграфічний фаховий коледж хочуть приєднати до університету імені Івана Франка. Викладачі поліграфічного коледжу у відчаї заявили про недоцільність такого приєднання і про згубність такої ідеї для підготовки фахівців поліграфічної галузі.

Заяву викладачі коледжу оприлюднили у фейсбуку.

Спільнота працівників та студентів ВСП «Львівський поліграфічний фаховий коледж Української академії друкарства» категорично проти приєднання академії та коледжу до Львівського національного університету імені Івана Франка насамперед тому, що таку необґрунтовану ініціативу Міністерство освіти і науки України подає до Кабміну без врахування думки викладачів та студентів, а також специфіки освітнього закладу.

Адже ВСП «Львівський поліграфічний фаховий коледж Української академії друкарства» – єдиний в Україні заклад фахової передвищої освіти, який готує фахівців для видавничо-поліграфічної галузі за шістьма освітньо-професійними програмами, що охоплюють усі етапи творення книги та опрацювання найрізноманітнішої інформації.

Із приєднанням до Франкового університету (без сумніву, одного з кращих осередків академічної (але не поліграфічної!!!) освіти в Україні) буде знівельовано специфіку нашого коледжу, зруйновано та розмито майже столітні традиції підготовки фахівців для видавничо-поліграфічної галузі та інформаційного простору нашої держави.

У результаті пропонованої МОН реорганізації можуть залишитися без роботи десятки наших співробітників, які своєю щоденною працею роблять коледж інтелектуальним, фаховим, людяним, іноді навіть усупереч, а не завдяки обставинам вселяють віру й надію в перемогу, виховуючи і навчаючи покоління майбутнього.

Окрім того, рішення про реорганізацію Української академії друкарства та нашого коледжу як її відокремленого структурного підрозділу суперечить нещодавнім заявам міністра Сергія Шкарлета: «Вважаю неприпустимим порушувати питання скорочення, об’єднання або іншої реструктуризації закладів вищої освіти до закінчення війни, тому що це долі людей… Тому будь-які зміни мережі вважаю передчасними, будь-які розмови в частині зміни і закиди стосовно зміни в освітній мережі вважаю освітнім мародерством».

Тож звертаємося до всіх теперішніх та колишніх студентів, їхніх батьків, працівників видавничо-поліграфічної галузі та інформаційної сфери України – єднаймося і захистімо самобутність ВСП «Львівський поліграфічний фаховий коледж Української академії друкарства».

Тримаймо освітянський стрій! Разом ПЕРЕМОЖЕМО!

Слава Україні!