Львівський педофіл отримав довічне у психушці

Поділитись

15 років 49-річний Роман Московченко керував організацією “Діти Христа” і стільки ж часу розбещував неповнолітніх. У помешканні чоловіка знайшли комп’ютери, ноутбуки, жорсткі диски, флешки з відео та фотографіями дітей.

Поліцейські були вражені кількістю фото та відео доказів. Також знайшли щоденники, в яких Московченко детально описував свої сексуальні стосунки з дітьми та їхню тривалість. Записи вів із 2005-го до початку 2020 року. Спочатку нотував від руки, а пізніше відсканував усі записи і продовжив набирати їх на комп’ютері. Ці записи стали вагомими доказами у справі.

Галицький районний суд Львова визнав львівського педофіла і організатора християнських таборів винним у 147 епізодах зґвалтувань та розбещень неповнолітніх. Адвокат підсудного зазначив, що якщо пацієнт буде одужувати і медична оцінка це підтвердить, то вони повернуться до розгляду обвинувального акту. Якщо ж він не буде одужувати, то все життя проведе у психіатричному закладі.

Про цю резонансну справу повідомив у соцмережах центр “Жіночі перспективи”.

Потерпілих у цій справі представляв адвокат Олег Іванов, з яким Центр “Жіночі перспективи” співпрацює у наданні допомоги постраждалим жінкам у кримінальних справах, та адвокатка організації Галина Федькович.

Одна з потерпілих звернулася у центр «Жіночі перспективи» навесні 2019 року. Їй було 22 роки і вона потребувала психологічної допомоги після 10 років сексуального насильства від Московченка. Завдяки підтримці співзасновниці організації і психологині Марти Чумало, дівчина звернулася в поліцію і це стало проривом у розслідуванні.

“Сторона обвинувачення подала обвинувальний акт у лютому 2021. В червні 2021 року експертиза встановила, що він недієздатний і у серпні ми змінили порядок розгляду кримінального провадження з розгляду обвинувального акту на розгляд клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру. Відтоді було дуже багато засідань, ми дослідили всі докази і 1 листопада 2022 року завершився розгляд справи, суд пішов у нарадчу кімнату і наступного дня виніс ухвалу, якою визнав його винуватим. Жоден епізод суд не відкинув і призначив заходи примусового лікування у вигляді госпіталізації до психіатричної лікарні з посиленим наглядом”, – говорить адвокат потерпілих Олег Іванов .

На відео та фото, знайдених у квартирі Московченка, були ідентифіковані дівчатка, які зараз є вже дорослими жінками. Потерпілі, які звернулися до суду, зв’язувалися з ними, але багато жінок відмовилися давати свідчення і долучатися до справи, зокрема і через страх, що це вплине на їхню репутацію.

“Ця справа показала ще раз, що постраждалі можуть бути готовими свідчити про досвід згвалтування після багатьох років мовчання, після тривалої психотерапевтичної роботи, коли вони опрацюють свій травматичний досвід, зміцнять внутрішні ресурси та отримують соціальну та фахову підтримку, – каже Marta Chumalo , психологиня Центру “Жіночі перспективи”. – Коли ця молода жінка вперше звернулася до нас, я зрозуміла, що це буде довга дорога болю та страждань до звільнення від них. Ми мали багато викликів, розуміли, що буде недовіра, знецінення, звинувачення постраждалих і неправди в їхню адресу. Моя клієнтка одного сказала: “Пані Марто, домовимося, що після перемоги в суді ми з’їмо з вами торт, святкуючи звільнення! І в найважчі часи, коли постраждалі втомлювалися, думали про зупинку участі в процесі, щоразу ми згадували про цей торт!”.