Чиновниця Садового розповіла про опалювальний сезон і екологію, але не згадала жодним словом буржуйки

Заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Ірина Маруняк у складі делегації Асоціації міст України взяла участь у конференції «Стійкі муніципалітети та державне управління в Східне партнерство», яка відбулася у столиці Чехії – Празі. Як повідомив сайт мерії, пані Ірина говорила саме про енергетику і кліматичні загрози, які спричиняє російське вторгнення.

Ірина Маруняк пояснила учасникам конференції, що саме відбувається в Україні в контексті кліматичних загроз, які спричиняє російська окупація.

“У нас триває війна. Коли горять наші нафтобази, коли дуже довго не вдається погасити пожежу, то багато чадного газу виділяється в атмосферу. Відтак потерпає екологія. Коли вибухають ракети, то виділяється сірка, залізо і від вибухів не лише гинуть люд – це руйнує будинки і засмічує нашу землю”, – розповіла чиновниця Садового.

Ірина Маруняк згадала заповідники на окупованих російськими терористами територіях. Коли в цих заповідниках є пожежі, наші рятувальник не можуть туди виїхати і локалізувати вогонь, бо територія окупована. Тому рідкісні рослини, рідкісні тварини, які там є, гинуть, і наша земля бідніє на ці види.

Ще один важливий аспект – це ядерна небезпека. На сьогодні Запорізька АЕС є окупована. Хочу нагадати, що коли сталася аварія на Чорнобильській АЕС у 1986 році, то вибухнув один енергоблок. На Запорізькій АЕС є 6 енергоблоків. Відтак вона несе велику небезпеку Європі через те, що там є окупанти. Тому зараз важливо, щоб цілий світ об’єднався, і щоб на цій АЕС не було росіян, не було ядерного терору, який зараз відчувають усі.

У нас є міста, які, на сьогодні, зруйновані – це Маріуполь, Харків, Чернігів та багато менших міст. Їх потрібно буде повністю відновлювати. Відтак нам буде потрібна ваша допомога як в плані рекомендацій, так і матеріальна, адже якщо ми будемо відбудовувати будинки, то необхідно зробити їх екологічними. І Європейський Союз на цьому ставить акценти.

На сьогодні зазнала руйнувань наша інфраструктура, наша енергетика. 40% нашої енергосистеми зруйновано – пошкоджено 11 ТЕЦ, з яких 4 повністю зруйновані. Ракетами  пошкоджено 335 котелень, з яких 13 зруйновано. І це перед опалювальним сезоном, перед початком зими. Наші комунальні служби працюють в посиленому режимі, але потрібно пам’ятати, що 4 ТЕЦ – це великі об’єкти, і їх відновити оперативно ми не зможемо. Тому частина людей будуть або переживати зиму в холодних оселях, або переїдуть в західні області нашої держави, або в Європу. Відтак цей опалювальний сезон може бути найскладнішим за останні 100 років», – наголосила Ірина Маруняк.

За її словами, зараз у Львові, в котельнях, ставлять теплові насоси, щоб подавати гарячу воду без використання газу. Також встановили ІТП у будинках одного з найбільших районів Львова – Сихові, де мешкає 150 тис населення. Це також дає можливість економити газ. А спільно з литовськими партнерами планують облаштовувати котельню на біомасі.

«На доручення мера Львова ми провели роботи щодо забезпечення подачі води мешканцям нашого міста за відсутності електроенергії. Коли 10-11 жовтня Львів, через обстріли, залишився без електрики, ми воду мешканцям змогли подати.

Ворог цільово нищить інфраструктуру України, щоб взимку нам було холодно і ми мерзли. Але ми сильна і незламна нація, ми розуміємо, що потрібно бути енергоощадним і впроваджувати різні заходи для цього», – додала посадовиця.