Зранку під час тривоги над Львівщиною збили дрон

О п’ятій ранку у нашій області спрацювала повітряна тривога. Вона тривала відносно недовго.

Вже згодом голові Львівської військової адміністрації Максим Козицький повідомив, що у нашому небі збили дрон-камікадзе.

“Сили ППО збили над Львівщиною іранський дрон-камікадзе «Шахід». Руйнувань та постраждалих в області нема. Дякуємо нашим оборонцям з ПвК «Захід» за блискучу роботу !”, – написав Козицький у телеграм-каналі.

Що відомо про іранський дрон-камікадзе, який іранські конструктори фактично скопіювали з американського аналога.

Шахід – безпілотний літальний апарат з турбореактивним двигуном, який випускається компанією Shahed Aviation Industries. Є дещо зменшеною копією американського дрона Lockheed Martin RQ-170 Sentinel (який був захоплений Іраном у 2011 році).

Це один з двох іранських БПЛА з літаючим крилом, що побудовані на базі конструкції RQ-170, разом із повнорозмірною копією Shahed 171 Simorgh.

Перший політ Shahed 191 здійснив у 2014 році.

Дрон Shahed має декілька модифікацій. Наразі Росія застосовувала в Україні безпілотник-камікадзе Shahed 136. Цей баражуючий боєприпас призначений для ураження цілей на дальній відстані, на які наводиться за супутниковими координатами. Він запускається з пускової платформи, має двигун, за допомогою якого набирає швидкість та висоту. Ціль вражає боєголовка в носовій частині дрона.

За інформацією іранських ЗМІ, силова установка у вигляді турбореактивного двигуна розганяє дрон до 275 км/год та забезпечує автономність близько 4,5 годин польоту на дальності до 500 кілометрів та висоті до 7500 метрів. Безпілотник може бути озброєний двома керованими бомбами (ракетами) з осколковими бойовими частинами Sadid-342 (також відома як Sadid-1), які розміщуються у внутрішніх відсіках. Зліт здійснюється з автомобіля, який має на даху спеціальні кріплення (швидкість розгону автомобіля по злітно-посадковій смузі не відома).

БПЛА Shahed-136 мають 40 кілограмів вибухової речовини: цього достатньо, щоб знищити важкоброньовану техніку або зруйнувати кілька квартир у будинку. Якщо дрон-камікадзе виходить за свій радіус наведення, то у нього значно знижується точність, тому для наведення його завжди супроводжує інший безпілотник. Коли він втрачає сигнал від системи наведення, то може влучити у будь-який об’єкт.

Летить такий безпілотник на висоті від 60 до 4000 метрів з крейсерською швидкістю близько 180 км/год. БПЛА має гучний двигун MD 550 або 3W, тому ударний дрон можна почути за кілометри. Саме тому іранські дрони ще називають “мопедами”, бо звуки роботи їхнього двигуна схожі на звук роботи мопеда.