У Львові відновлюють водяні помпи: адреси, де можна напитися води

Нарешті у Львові згадали за старі добрі водяні помпи. “Львівводоканал” пробурює нові та відновлює старі колонки із свердловинами у Львові.

Про це комунальне підприємство повідомило у соцмережах.

Поки що “Львівводоканал” встановив 12 водяних колонок у Львові задля забезпечення міста ще одним резервним способом водопостачання. З червня цього року підприємство розпочало роботу із приведення до ладу старих та буріння нових водяних колонок у місті. Задля цього силами водоканалу було проведено необхідні геологічні розвідки. Гідрогеологи визначили місця, де є відповідний водоносний горизонт і де витримані певні санітарні вимоги.

Сьогодні встановлено 12 механічних колонок на свердловинах. Важливо те, що ці колонки помпують воду із свердловини, вони не беруть воду із міської мережі водопостачання і є абсолютно автономними. На місця нових пробурених свердловин встановлено нові механічні колонки, які нам як гуманітарну допомогу надали меценати із Німеччини. Крім того, до буріння трьох свердловин долучився «Благодійний Фонд Козицького», який допоміг профінансувати буріння.

Нові та відновлені водяні колонки стануть частиною резервного забезпечення нашого міста водою. Усі водяні колонки працюють та вода з них пройшла лабораторні дослідження. Перед тим, як набирати воду ми рекомендуємо трохи “прокачати” колонку, щоб спустити воду і після цього воду можна вживати як джерельну.

Адреси відновлених старих колонок:

💧Олесницького, 105-107

💧Лисенка, 33

💧Кут Рослинна та Гордієнка

💧Зелена, 64

Адреси нових колонок:

💧Парк І. Франко навпроти будинку по вул. Словацького № 18

💧На куті вул. Джерельна № 34 та Під Дубом

💧Сквер перед Бернардинським монастирем, Соборна площа 1

💧вул. Підголоско 8

💧пр. Чорновола, парк 700-річчя

💧Сквер по вул Просвіти 8

💧Гасина (в.Стефаника).

💧 Клепарівська-Пстрака

Львів забезпечують водою 27 насосних станцій, понад 1000 км водяних труб постачають воду у кожну оселю. Воду до міста помпують зі всієї області на відстань від 20 до 110 км.

Колись у Львів мав не тільки централізоване водопостачання, але і локальні водяні колонки, які “доставляли” воду з свердловин з-під міста – достатньо лише декілька разів хитнути важелем. “Львівводоканал” планує продовжувати відновлювати старі колонки та облаштовувати цілком нові.